© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Sale konferencyjne na Dolnym Śląsku - gdzie zorganizować ciekawy event?

Sale konferencyjne na Dolnym Śląsku
 |  Redakcja  |  Biznes i finanse

Sale konferencyjne na szczęście w końcu na nowo zaczęły się zapełniać. W województwie dolnośląskim obserwujemy wzmożone zainteresowanie organizacją różnego rodzaju eventów, bardzo często o charakterze biznesowym, edukacyjnym czy promocyjnym. Gdzie najlepiej wynająć sale konferencyjne i na co zwrócić przy tym uwagę?

Sale konferencyjne Dolny Śląsk - dlaczego warto?

Obiekty konferencyjne w województwie dolnośląskim cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Przede wszystkim istnieją tutaj obiekty, które posiadają odpowiednie zaplecze konferencyjne, które pozwala dostosować sale do potrzeb nawet bardzo dużych eventów. Okolice Wrocławia to także doskonałe miejsce pod względem dodatkowych atrakcji, z których można skorzystać. W województwie dolnośląskim nie brakuje bardzo ciekawych zabytków, pięknej przyrody, która pozwala połączyć szkolenie czy spotkanie biznesowe z atrakcyjnym wypoczynkiem. Obiekty szkoleniowe z reguły są zlokalizowane tak, aby zapewnić gościom połączenie pracy i rozrywki na najwyższym poziomie. Hotel Niemcza Wino&Spa to idealne miejsce, aby organizować konferencje dolnośląskie, jak i te o zasięgu ogólnopolskim czy nawet międzynarodowym. Plusem jest bardzo dobre połączenie Wrocławia z innymi częściami Polski, a także zlokalizowane tutaj lotnisko, które ułatwia podróż gościom zagranicznym. 

Jak powinny być wyposażone nowoczesne sale konferencyjne?

Wybierając salę konferencyjną, warto zwrócić uwagę na wiele istotnych szczegółów, które później mogą mieć istotne przełożenie na organizację spotkania, warsztatów, seminarium. Przede wszystkim wielkość sal konferencyjnych i ich pojemność musi być dostosowana do potrzeb organizatora, zakładanej liczby gości, planu konferencji. Sale konferencyjne Dolny Śląsk powinny być wyposażone w profesjonalny sprzęt multimedialny. Sale biznesowe powinny posiadać:

  • nowoczesne nagłośnienie, 
  • bezprzewodowe mikrofony,
  • rzutniki,
  • ekrany zwijane automatycznie, 
  • flipcharty, 
  • rolety sterowane automatycznie, 
  • bezprzewodowy internet o wysokiej przepustowości. 

Do spotkań biznesowych przewidziane powinny być jedynie klimatyzowane sale konferencyjne. W województwie dolnośląskim znajdują się ciekawe obiekty spełniające wszystkie te wymagania. 

Obiekty konferencyjne dostosowane do Twoich potrzeb

Do dyspozycji gości oddana powinno zostać nie tylko sala konferencyjna, ale i przestrzeń, w której swobodnie mogą toczyć się rozmowy kuluarowe. Specjalna sala kominkowa, przytulne lobby, a także inne mniejsze salki w takich przypadkach sprawdzają się idealnie. Planując organizację konferencji, koniecznie trzeba pamiętać o komforcie gości zarówno w trakcie trwania wydarzenia, jak i w jego przerwach oraz po zakończeniu części oficjalnej. Przytulne pokoje, łatwy dostęp do sal konferencyjnych, pełne wsparcie podczas wydarzenia to elementy oferty z punktu widzenia organizatora trudne do przecenienia. Wynajem sali konferencyjnej to nie tylko kwestia doskonałej lokalizacji czy wyposażenia sprzętu, to także wybór obsługi, wsparcia ze strony hotelu lub obsługi samej sali. W trakcie mniejszych i większych eventów dzieje się tak wiele nieprzewidzianych historii, że trudno sobie wyobrazić, jak obyć się bez takiego wsparcia.

Dlaczego warto wybrać centrum konferencyjne zamiast wynajmu sali?

Sale konferencyjne to obiekty o bardzo zróżnicowanym standardzie. Nawet jeśli twoja sala wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt, na dłuższe niż jednodniowy eventy doradzamy skorzystanie z usług centrum konferencyjnego. W przeciwieństwie do sali jest to obiekt, który posiada oprócz sal konferencyjnych także przytulne i luksusowe pokoje, z których skorzystać mogą twoi goście. Łatwiej dzięki temu zorganizować 2 czy 3-dniowy event. Kiedy wszyscy są zgromadzeni na terenie jednego obiektu, łatwiej także na bieżąco czuwać nad przebiegiem wydarzenia. Wiele osób rozsianych po różnych hotelach w różnym oddaleniu od centrum szkoleniowego rzadko kiedy dobrze wróży. Połączenie bazy noclegowej i miejsca szkolenia znacznie podnosi komfort i wygodę uczestników danego wydarzenia. W każdej chwili mogą się oni udać do pokoju, odświeżyć, na chwilę odpocząć, przygotować się w ciszy do własnego wystąpienia. Nie muszą pędzić rano z jednej lokalizacji do drugiej. To wszystko sprawia, że czują się bardziej zaopiekowani, a to efekt, który chce przecież uzyskać każdy organizator.

W takiej sytuacji znacznie łatwiej także o integrację między uczestnikami konkretnego wydarzenia. Niezależnie od tego, czy organizujemy event dla jednej firmy czy przedstawicieli z bardzo różnych regionów, przedsiębiorstw, instytucji, im lepiej się oni ze sobą czują, tym większa szansa, że cele konferencji czy szkolenia uda się osiągnąć.

W końcu nie bez znaczenia jest także to, że niejednokrotnie goście, który przyjeżdżają do wyjątkowo pięknego centrum konferencyjnego na przykład na Dolnym Śląsku, chętnie przedłużają sobie pobyt na przykład o weekend, korzystając z okolicznych atrakcji. Taka możliwość to dodatkowy plus dla organizatora, o którym uczestnicy będą pamiętać.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry