Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym zajmuje się biuro doradztwa personalnego?

Biuro doradztwa personalnego
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z mnóstwem obowiązków, z których tylko część stanowi tzw. core business, czyli główny obszar jej działalności. Pozostałe związane są z organizacją pracy, obsługą infrastruktury, kwestiami urzędowymi itp. Na szczęście niektóre z tych obowiązków można oddelegować zewnętrznym podmiotom. Wiele firm, zwłaszcza dużych przedsiębiorstw i korporacji, z chęcią korzysta z outsourcingu IT czy zdalnej obsługi księgowej – to pozwala im zwiększyć wydajność, oszczędzając jednocześnie wydatki z budżetu. Z tego samego powodu warto nawiązać też współpracę z biurem doradztwa personalnego.

W czym może nam pomóc biuro doradztwa personalnego?

Biuro doradztwa personalnego SalesHR.pl pełni rolę łącznika między pracodawcą a pracownikami, regulującego kwestie zatrudnienia i relacji zawodowych. Co ważne, łącznik ten nakierowany jest na realizację potrzeb obu stron, dzięki czemu przynosi obopólne korzyści i daje gwarancję kultury pracy na najwyższym poziomie. Specjaliści ds. doradztwa personalnego oferują swoją pomoc już na etapie poszukiwania i pozyskiwania pracowników, biorąc na siebie wszystkie obowiązki z tym związane – od działań rekrutacyjnych po sporządzanie umów. Do ich obowiązków należy również ułatwianie pracownikom integracji w nowym miejscu pracy i wytyczanie najlepszych dla nich ścieżek rozwoju zawodowego oraz tworzenie i wdrażanie najbardziej optymalnych w danym przypadku strategii zarządzania zasobami ludzkimi. Na wsparcie doradcy personalnego można też liczyć w sytuacji, gdy konieczne jest przeprowadzenie ewaluacji kadry pracowniczej lub organizacja szkolenia biznesowego.

Jak wygląda współpraca z biurem doradztwa personalnego?

Współpraca z biurem doradztwa personalnego realizowana jest najczęściej zdalnie. Oznacza to, że większość zadań wykonuje się na odległość, a dokumentacje przesyłane są w formie cyfrowej drogą e-mailową. W ten sposób oszczędzamy czas i zyskujemy gwarancję optymalizacji działań. Na każdym etapie współpracy zleceniodawca ma oczywiście wgląd we wszystkie procesy, może monitorować ich efekty i wprowadzać dowolne zmiany, jeśli zajdzie taka potrzeba. Biuro doradztwa personalnego przejmuje pieczę nad zarządzaniem zatrudnieniem pracowniczym w firmie, ale kontrolę pozostawia w rękach jej kierownictwa.