Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym się kierować szukając biura rachunkowego dla swojej firmy?

biuro rachunkowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Każdy przedsiębiorca, który chce rozwinąć swój biznes prędzej czy później będzie musiał skorzystać z usług jakie oferuje biuro rachunkowe. Część właścicieli firm na początku decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości, jednak z czasem, wraz ze wzrostem przychodów okazuje się, że sprawy zaczynają się coraz bardziej komplikować. Czym zatem warto się kierować podczas poszukiwania dobrego księgowego lub księgowej?

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro księgowe?

Jedną z pierwszych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę jest zakres świadczonych usług. Im jest on większy, tym lepiej. Mniejsze biuro rachunkowe, specjalizujące się np. w małej księgowości jest odpowiednie dla małych firm oraz osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Niestety jeśli w przyszłości będziemy chcieli zmienić formę prawną lub osiągniemy odpowiedni pułap przychodów i pojawi się konieczność przejścia na pełną księgowość, trzeba będzie poszukać nowego biura. Co więcej, szeroki zakres usług sprawia, że taka firma będzie w stanie pomóc nam również w wielu innych kwestiach.

Obecnie dla wielu przedsiębiorców kluczową kwestią jest to czy dane biuro rachunkowe oferuje e-księgowość. Korzystanie z nowoczesnych technologii znacznie ułatwia obieg dokumentów oraz zapewnia do nich szybki i łatwy dostęp. Co więcej, klienci nie są zmuszeni do osobistego dostarczania faktur.

Dodatkowe kwestie związane z wyborem biura rachunkowego

Istotne znaczenie ma też sposobów komunikacji. Niestety wiele firm narzeka na utrudniony kontakt z biurem i konieczność długiego oczekiwania na odpowiedź. Warto zatem dowiedzieć się przed nawiązaniem współpracy czy księgowi korzystają z różnego rodzaju aplikacji, poprzez które można szybko się skontaktować. Jeśli biuro wymaga osobistych wizyt, a wiemy, że z uwagi na specyfikę naszej działalności może być to trudne, lepiej poszukać innych specjalistów.

Zapraszamy: biuro rachunkowe Gliwice