Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Inwestycja w Automatyczną bezdotykową myjnię samochodową LaserWash

bezdotykowe myjnie samochodowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Czyste i lśniące auto to chluba każdego właściciela. Aby tak było, niestety w naszej szerokości geograficznej musimy je myć dość często. Jeszcze do niedawna korzystaliśmy w tym celu z przydomowych ogródków a w przestrzeni miejskiej szukaliśmy odpowiedniej myjni. Do tej pory mieliśmy do wyboru zazwyczaj ich 2 rodzaje:

  • bezdotykowe,
  • automatyczne – szczotkowe.

Każda z nich ma swoje zalety, ale też i wady. Automatyczna myjnia szczotkowa z myciem auta upora się dość szybko. Nasza aktywność skupia się tutaj w zasadzie do opłacenia programu mycia w kasie, wjechania do myjni i naciśnięcia przycisku START. To jej zdecydowany plus. Ale dużym minusem z pewnością jest fakt, że szczotki lub gąbki myjące były wcześniej używane na innych, czasami mocno zabrudzonych pojazdach. Zebrany z nich brud w postaci np. piasku może pozostać na szczotkach i niestety uszkodzić lakier naszego samochodu, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

W przypadku klasycznych myjni bezdotykowych mamy już do dyspozycji lancę, która nie dotyka nadwozia auta a mycie odbywa się dzięki wyrzutowi wody z detergentem pod ciśnieniem. Jednak minusem mycia bezdotykowego w tej formie jest fakt, że często nie domywa skutecznie auta więc i tak musimy wspomagać się dodatkową szczotką czy gąbką, która znowu transferuje piach i zabrudzenia powodując rysy na lakierze. Oczywiście cały proces mycia angażuje naszą aktywność, czas, często dochodzi do zamoczenia obuwia i pochlapania ubrania. W okresie zimowym korzystanie z tego typu myjnie nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, a w okresie mrozów nawet niewskazane.

Inwestycja w Automatyczną bezdotykową myjnię samochodową LaserWash

A co jeśli by połączyć zalety obu rodzaju myjni i wyeliminować ich wady? Niemożliwe stało się możliwe! Obecnie rosnącą lawinowo popularnością na świecie cieszą się myjnie laserowe typu LASERWASH 360 – w pełni automatyczne, bezdotykowe myjnie samochodowe o wysokiej skuteczności mycia. Co kryje się za ich popularnością? Głównie fakt, że dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii skuteczniej niż w inne myjniach bezdotykowych usuwany jest brud z powierzchni samochodu. Poza tym nie ma ryzyka uszkodzenia, które jest zwykle związane z użyciem szczotek w konwencjonalnych myjniach samochodowych. Użyty w nich bezdotykowy system mycia pojazdów to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, którego zadaniem jest doczyścić zabrudzenia różnego pochodzenia przy jednoczesnym zachowaniu maksimum bezpieczeństwa dla lakieru. W procesie mycia wykorzystuje się tutaj nowoczesne środki myjące, które skutecznie radzą sobie z wszelkiego typu zabrudzeniami, ale pozostają łagodne dla karoserii pojazdu.

Myjnie LaserWash są także wyjątkowo proste w obsłudze – wystarczy podjechać do myjni, wybrać program mycia i zrealizować płatność w automacie płatniczym, wjechać i poczekać, aż urządzenie skończy pracę. Nie musimy wysiadać z samochodu, co jest ich zdecydowanym plusem. A kolorowa piana, to efektowny dodatek umilający czas spędzony w myjni.

Po zakończonym programie mycia wyjeżdżamy z myjni całkowicie czystym i suchym autem, bowiem myjnia LaserWash wyposażona jest w efektywny system automatycznego suszenia FLASHDRY. Dysze w tym systemie działają wyjątkowo sprawnie i wydmuchują skutecznie pozostałości wody z zakamarków auta.

Inwestycja w Automatyczną bezdotykową myjnię samochodową LaserWash

Kolejnym ich atutem docenionym przez konsumentów na świecie jest fakt, że proces mycia jest szybki, co pozwala uniknąć kolejek i długiego oczekiwania. Z punktu widzenia inwestora ma to również swoje niezaprzeczalne atuty – więcej umytych aut w krótszym czasie. Warto także w tym miejscu wspomnieć, że inwestując w myjnię LaserWash możemy także sporo zaoszczędzić z tytułu mniejszego zużycia energii niż w innych rodzajach myjni, wody oraz detergentów.

Innowacyjność i komfort ich działania przyciąga klientów i sprawia, że chętnie na nie wracają. W Polsce dystrybutorem myjni LaserWash jest firma Petronova z Ostrowa Wielkopolskiego, która od lat jest liderem rynku w zakresie nowoczesnych rozwiązań dla stacji benzynowych.

Myjnie LaserWash to rozwiązanie z pewnością warte uwagi ze względu na innowacyjność, zaawansowane technologicznie systemy mycia i suszenia oraz jednocześnie wyjątkowo proste w obsłudze. Przy rosnących oczekiwaniach konsumentów jest to wybór, który okazuje się być opłacalny zarówno dla inwestora jak i klientów.