Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Walka o mistrzostwo i wielkie pieniądze!

Zakłady
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Może nie widać tego na boisku, jednak pod kątem finansowym Ekstraklasa rozwija się z każdym sezonem. Przed nami kolejna kampania, która wyłoni mistrza Polski, a także drużyny, które pożegnają się z ligą. Po ostatnich reformach Ekstraklasa będzie liczyła w obecnych rozgrywkach aż 18 klubów, co w przeszłości nie miało miejsca. Więcej drużyn równa się więcej meczów, a co za tym idzie więcej pieniędzy. Kto wywalczy tytuł mistrza Polski?

Legia faworytem!

Można powiedzieć, że tak jak w poprzednich latach pod kątem przewidywań w kampanii 2021/2022 dominuje warszawska Legia. Wojskowi mają największe szanse na tytuł i będą bronić wywalczonego mistrzostwa w poprzedniej kampanii. Podopieczni Czesława Michniewicza mają najlepszy skład w całej stawce, a także wystarczająco dużo doświadczenia. Ostatnie lata na boiskach Ekstraklasy przypominają to, co dzieje się w Bundeslidze, czy też Ligue 1, gdzie PSG i Bayern zdominowały rozgrywki i tylko czasem dopuszczają przeciwnika do mistrzostwa.

Nie ma wątpliwości, że każdy inny wynik, niż mistrzostwo dla Legii byłby sporym rozczarowaniem. Latem klub z Łazienkowskiej dokonał ciekawych transferów, co z pewnością daje nadzieje na udaną walkę w eliminacjach europejskich pucharów. Najważniejszą zmianą w kontekście zeszłorocznych eliminacji jest jednak postać trenera, ponieważ obecnie można powiedzieć, że Legia w końcu ma szkoleniowca z najwyższej polskiej półki.

Złudne nadzieje w Poznaniu?

Ekstraklasa z natury jest nieprzewidywalna, o czym najlepiej można było się przekonać w poprzedniej kampanii, kiedy to Lech Poznań po udanej walce w europejskich pucharach, a także nienajgorszym starcie – zakończył rozgrywki w środku tabeli. Powiedzieć, że był to wynik poniżej oczekiwań, to jak nic nie powiedzieć. Kolejorz wyraźnie rozczarował swoich fanów, ale także przedstawicieli zarządu, którzy nie mogli dłużej czekać na przebudzenie i zdecydowali się na zmianę trenera. Lech zatrudnił Macieja Skorżę, czyli szkoleniowca, który zapewnił ostatnie mistrzostwo w stolicy Wielkopolski. Kolejorz w przewidywaniach bukmacherów plasuje się w czołówce, jednak wszystko może się zmienić w zależności od transferów konkretnych zespołów. Jeśli do Poznania przyjdzie Damian Kądzior, to można się spodziewać, że przeliczniki na mistrzostwo Lecha na stronie takiej jak PZbuk mocno spadną.

Poznańska lokomotywa ma bez wątpienia kadrę, która jest gotowa do walki o tytuł, jednak problem może leżeć w mentalności tego zespołu. Czy Kolejorz będzie w stanie nawiązać walkę z Legią na dłuższym dystansie? Przekonamy się o tym już wkrótce, ponieważ Ekstraklasa startuje 23 lipca.

Nie można również zapominać o takich zespołach, jak Raków Częstochowa, który jest mądrze budowany przy użyciu pieniędzy i planowania, a w poprzedniej kampanii zakończył rozgrywki na pozycji wicemistrza. Częstochowianie z atutem swojego boiska mogą być zdecydowanie mocniejsi niż przed rokiem.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95