Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy warto inwestować w Enjin? Optymistyczna prognoza cenowa.

inwestycje w Enjin
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Podczas gdy niewymienialne tokeny (NFT) były szeroko badane przez wielu inwestorów, pojawiły się kryptowaluty, wzbudzając szczególne zainteresowanie i zachęcając wielu z nich do dalszych badań. Głównie dlatego, że wspomniane tokeny przechowują unikalne dane w technologii blockchain i ułatwiają transfer tokenów. Czy istnieje zatem szansa na stworzenie swoich własnych niewymienialnych tokenów?

Teraz jest to możliwe dzięki Enjin, platformie opartej na grach, która umożliwia twórcom gier oraz graczom posiadanie Tokenów Enjin i cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich oraz udostępnia im niezbędne narzędzia do zarządzania wirtualnymi dobrami. Każdy cyfrowy zasób oraz voucher wspierany przez Enjin może zostać użyty w różnych domenach z grami wideo. W międzyczasie, wraz z rozwojem sieci, okazało się, że Enjin stał się platformą kryptowalut nowej generacji, mającą potencjał by zrewolucjonizować światowy przemysł gier wideo. Dzięki nowatorskiemu podejściu opartemu na grywalizacji, cyfrowa moneta Enjin stała się pierwszą na świecie kryptowalutą do gier. Ponad 20 milionów graczy Minecrafta korzysta już z oprogramowania społecznościowego Enjin aby pozostać w kontakcie z podobnie myślącymi graczami oraz tworzyć z nimi bliskie relacje.

Czym jest Enjin?

Czym jest Enjin

Moneta Enjin to tokeny ERC-20 oraz ERC-1155 oparte na sieci Ethereum, dzięki czemu projekt ma zapewnioną obsługę płatności i inteligentnych kontraktów. Podaż Enjin jest ograniczona, z limitem miliarda jednostek. Kluczową funkcją monety enjin jest możliwość konstruowania i obsługi wirtualnych produktów - programiści mogą wypuszczać swoje kryptowaluty wspierane przez monetę enjin, co znacząco ułatwia wprowadzenie kryptowalut do świata gier. Deweloperzy, którzy wydobywają kryptowaluty w ekosystemie Enjin muszą używać monet enjin. Niezbędna ilość tokenów ENJ jest wycofywana z ich portfeli i zamykana w tworzonych przez nich aktywach, w zasadzie usuwając monety z rynku i generując niedobór, jednocześnie oferując przekonujące zastosowanie dla monety.

Wyniki cenowe Enjin

Od początku 2021 roku cena monety enjin wzrosła o ponad 900 procent. Wiele pozytywnych wiadomości i szum w mediach społecznościowych sprawiły, że do połowy kwietnia cena cały czas rosła. Jednak od tamtej pory cena tokena sukcesywnie spada, co jest ściśle związane z zakrojoną na szeroką skalę wyprzedażą kryptowalut. Zawieszenie przez Elona Muska Bitcoina jako legalnego środka płatniczego dla pojazdów Tesli oraz potencjalne uporanie się z kryptowalutami przez Chiny były przyczyną awarii kryptowalut, w tym Bitcoina. 

Prognoza cen Enjin 

bitcoin 1

Token ENJ jest obecnie wyceniany na 1,26$ a jego kapitalizacja rynkowa, według CoinMarketCap, wynosi ok. 1 mld USD, co plasuje go na 80. pozycji pod względem kapitalizacji rynkowej (stan na 25 maja 2021 r.). Cena monety enjin ma ostatnio tendencję spadkową, jednak należy mieć na uwadze fakt, że na rynku kryptowalut od dłuższego czasu panuje zastój, a kolejne awarie mogą przyczynić się do spadku cen. Jednak z drugiej strony analitycy są optymistycznie nastawieni do prognoz cenowych enjin, przewidując perspektywy wzrostu jej ceny w stosunku do dolara. Akcja cenowa enjin, współpraca partnerska z Microsoft i Samsung, a w szczególności rozpowszechnianie gier wideo i niewymienialnych tokenów (NFT) przyczyniają się do optymistycznych prognoz ceny enjin w przyszłości. Agencja analityczna WalletInvestor przewiduje, że przed końcem 2021 roku token ENJ będzie wart 1,46$, a jego cena będzie stopniowo wzrastać – prognozuje się, że do końca 2026 roku może osiągnąć wartość 7,48$. Jeśli prognozy brzmią zachęcająco, tutaj dowiesz się jak kupić enjin.

Czy inwestowanie w monety enjin to dobry pomysł?

Nie da się ukryć, że rynek kryptowalut jest bardzo niestabilny z powodu braku regulacji prawnych oraz mnóstwa możliwości spekulacyjnych. Inwestowanie w kryptowaluty może być zyskowne gdy dostarczają dobry zwrot z inwestycji. Jednak odpowiednie wyczucie rynku nie zawsze jest możliwe, a nieprawidłowe korzystanie z zarządzania ryzykiem i opcji stop-loss oraz inwestowanie w czasie zastoju może spowodować dotkliwe straty finansowe. Z drugiej strony, gry internetowe oraz sektor przedmiotów kolekcjonerskich opartych na technologii blochchain mają wielki potencjał i notują imponujący wzrost. Enjin odnotował znaczący wzrost ceny w 2021 roku i zyskał światową popularność zarówno wśród inwestorów, jak i ogółu społeczeństwa. Ma świetny zespół założycielski, silną sieć blockchain i przychylność analityków. Wszystko wskazuje na to, że Enjin jest kryptowalutą, której zdecydowanie warto się przyglądać.