Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy warto rozpocząć korepetycje z informatyki?

lekcje informatyki online
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Informatyka to dziedzina, z która odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu. Dynamiczny rozwój technologii i ciągłe wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, z którymi na co dzień obcujemy, to znak obecnych czasów. Zaletą takiej sytuacji, poza oczywiście wieloma ułatwieniami, jest także powstawanie nowych, dobrze płatnych zawodów.

Aby pracować w tej branży, trzeba jednak posiadać doskonałą znajomość informatyki oraz chęć nieustannego kształcenia się w tym kierunku. Na najlepsze stanowiska mogą liczyć osoby, które ukończyły odpowiednie studia, przeszły liczne kursy i samodzielnie pogłębiały swoją wiedzę oraz umiejętności. Jednym z pierwszych, jeśli nie najwcześniejszym, krokiem może być zapisanie się na korepetycje.

Matura z informatyki. Gdzie znaleźć dobrego korepetytora?

Korepetycje może prowadzić praktycznie każdy, choć nie każdy powinien. Jeśli faktycznie zamierzamy podjąć taką ścieżkę rozwoju naukowego, dobrze uczyć się od kompetentnych osób. Szkolni nauczyciele informatyki, studenci tego kierunku czy doświadczeni programiści wydają się najlepszym wyborem. Taki ktoś z pewnością posiada i przekaże wiedzę, niezbędną np. dla przyszłych maturzystów. To pierwszy egzamin, jaki należy przejść, aby otworzyły się przed nami ogromne perspektywy zawodowe. Matura z informatyki sprawdza umiejętności z podstawowych narzędzi informatycznych, programowania oraz teorii. Warto zatem wybrać korepetytora, który skupia się właśnie na tych aspektach i uczy rozwiązywać zadania maturalne. Roczny kurs korepetycjezinformatyki.pl pozwala uzyskać wynik 100% z matury rozszerzonej. Oczywiście, nie tylko maturzyści mogą korzystać z korepetycji. Coraz częściej na takie zajęcia zapisywane są dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Nierzadko dodatkowej pomocy potrzebują studenci. Wdrażanie nowoczesnych technologii przez różne instytucje i przedsiębiorstwa prowadzi także do sytuacji, że na korepetycje zgłaszają się dorośli, którzy mają problem z wykonywaniem nowych obowiązków służbowych. Dobry korepetytor będzie umiał przekazać wiedzę dotyczącą konkretnych zagadnień, a także dostosowaną do wieku oraz poziomu zaawansowania ucznia.

Czy lekcje informatyki online mają sens?

Jeszcze parę lat temu korepetycje online nie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przyzwyczajone do tradycyjnego systemu nauczania społeczeństwo niechętnie spoglądało na taką technologię. Jednak sytuacja epidemiologiczna trwająca od początku 2020 roku doprowadziła do tego, że nawet szkoły publiczne musiały przejść na zdalną naukę za pośrednictwem internetu. O ile w dużych grupach takie rozwiązanie faktycznie średnio się sprawdza, często ze względu na brak obycia nauczycieli i uczniów z technologią, tak korepetycje indywidualne lub w mniejszych grupach okazują się nie mniej owocne od prawdziwych spotkań. Co więcej, lekcje informatyki online, w przeciwieństwie do innych przedmiotów, wydają się czymś bardzo naturalnym i stwarzają okazję do większego wykorzystania swoich umiejętności informatycznych, których wymaga już samo połączenie. Korepetycje online to także szansa dla mieszkańców małych miast i wsi, gdzie trudno o dobrego nauczyciela informatyki. Z tego względu kursy korepetycjezinformatyki.pl są dostępne zarówno stacjonarnie, jak i online.