Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie usługi Data Center wybrać do biura rachunkowego?

zewnętrzne Data Center
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Biuro rachunkowe jest placówką, w której można uzyskać pomoc w zakresie finansów i księgowości. Jest to niezwykle ważne miejsce, do którego często udają się właściciele dużych przedsiębiorstw, mniejszych firm, a także osoby prywatne. Istotną kwestią, jest poufność i zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanych danych w biurze rachunkowym. Data Center i usługi z nim związane maksymalnie zabezpieczają dane firm i są najlepszym rozwiązaniem.

Co to jest Data Center?

Własna serwerownia, stworzona w siedzibie firmy to pewien sposób na przechowywanie i przetwarzanie danych oraz ich zabezpieczenie. Według wielu firm to najlepsze i najprostsze wyjście. Jednak czy na pewno umieszczenie wszystkich kopii danych w tej samej lokalizacji, co siedziba przedsiębiorstwa, jest w pełni bezpieczne?  W przypadku dużych przedsiębiorstw, dysponujących odpowiednim nakładem finansowym, który pozwala na wdrożenie pełnych zabezpieczeń, własna serwerownia może być opłacalna., Jednak dla mniejszych biur rachunkowych, stworzenie jej na własną rękę może być bardzo kosztowne.

Odpowiedzią na wymagania biur, które poszukują w pełni bezpiecznej usługi do przechowywania, przetwarzania i ochrony danych, jest zewnętrzne Data Center. To miejsce dostosowane do wymagań i oczekiwań firm niezależnie od zakresu ich działalności i wielkości. Data Center obejmuje specjalnie zaprojektowaną przestrzeń, zlokalizowaną w bezpiecznym miejscu z dostępem do stabilnego i szybkiego łącza oraz możliwością wdrożenia zaawansowanej infrastruktury teletechnicznej. Ponadto, zewnętrzne centrum danych wyposażone jest w nowoczesne systemy chroniące przed cyberatakami oraz uniemożliwiające dostęp do poszczególnych poziomów nieupoważnionym osobom. Budynek jest w pełni chroniony i dostosowany do stworzenia dużej serwerowni.

Data Center jest zwykle tworzone przez popularnych dostawców usług biznesowych. Dlatego można mieć pewność, że informacje przechowywane są u wiarygodnych usługodawców, którzy na co dzień wdrażają zaawansowane technologie i dbają o bezpieczeństwo danych firmowych. Dostawcy tworzą bezpieczne środowisko dla systemów informatycznych, dzięki któremu dane biura rachunkowego są chronione przed atakami hakerskimi i szpiegowskim oprogramowaniem.

Data Center - jaki pakiet usług będzie najlepszy?

Usługi związane z Data Center nie kończą się jednak na przechowywaniu, przetwarzaniu i ochronie danych w specjalnej lokalizacji. W ramach zewnętrznego centrum przetwarzania danych, dostawcy udostępniają szereg skalowalnych usług, które pozwalają dobrać najlepszą ofertę do wymagań danego przedsiębiorstwa, w tym przypadku biura rachunkowego. Jednym z najpopularniejszych usługodawców jest INEA.

Kolokacja serwerów

Podstawową usługą jest kolokacja, czyli udostępnianie fizycznej powierzchni wraz z infrastrukturą teletechniczną. Warto w tym miejscu zauważyć, że INEA udostępnia to wszystko w profesjonalnym i w pełni bezpiecznym Data Center, które znajduje się poza obszarem Poznania, jednocześnie odpowiednio blisko drogi A2, co zapewnia optymalną komunikację. Oprócz tego Data Center obejmuje dość dużą przestrzeń – powierzchnię o rozmiarze 1500 m2 na trzech poziomach, w której znajdują się kioski po 26 szaf, 48 U każda, a całość jest uzupełniona pełną redundancją oraz całodobowym nadzorem Network Operations Center w systemie 24/7/365.

Chmura dla firm

Dodatkowe usługi, które szczególnie przydadzą się w biurze rachunkowym, to m.in. CloudPro INEA. Wysokowydajna usługa dla biznesu udostępnia moc obliczeniową oraz przestrzeń dyskową w modelu IaaS. Chmura dla firm zapewnia dwa modele rozliczeniowe - abonamentowy lub godzinowy. Dzięki pełnej skalowalności usługi, biuro rachunkowe niezależnie od wielkości, może dopasować chmurę dla siebie. Firma może wybrać rodzaj chmury w zależności od obecnych potrzeb i nie ponosić kosztów inwestycyjnych oraz zaoszczędzić na opłatach za transfer danych. CloudPro jest dostarczana w klastrze High Availability i gwarantuje dostępność 24/7 z każdego miejsca na świecie. Jej główne zalety to niezawodność, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości komponentów od producentów takich, jak Dell® i Intel®, możliwość dopasowania do potrzeb firmy oraz elastyczność.

Backup danych

Dobrym rozwiązaniem dla biura rachunkowego w ramach usługi Data Center jest również INEA Backup. Dzięki backupowi danych można skutecznie zabezpieczyć przechowywane informacje przed zniszczeniem lub utratą. Taka możliwość istnieje tylko wtedy, gdy firma stosuje złotą zasadę backupu 3-2-1. Biuro rachunkowe powinno posiadać co najmniej 3 kopie danych, przechowywać je na 2 nośnikach a przynajmniej 1 z nich powinien być zlokalizowany poza siedzibą firmy, np. w zewnętrznym Data Center. Dzięki temu mamy pewność, że dane nie zostaną w pełni przechwycone przez hakerów, cyberprzestępców lub utracone w wyniku zdarzeń losowych. W INEA, firma zyskuje dostęp do kopii z każdego miejsca na świecie i o każdej porze. Dostawca zapewnia możliwość tworzenia kopii zapasowych baz danych, lokalizacji sieciowych, serwerów, stacji roboczych i maszyn wirtualnych, a także urządzeń mobilnych. Dane przekazywane do backupu są szyfrowane przed wysłaniem z użyciem protokołu szyfrującego SSL.

Usługa hybrydowa – chmura dla firm i backup danych

Warte rozważenia są również bardziej zaawansowane usługi, na przykład INEA Backup CloudPro, gdzie można skorzystać z backupów maszyn wirtualnych utworzonych w chmurze. Dzięki niej firma może zabezpieczyć dane umieszczone w środowisku wirtualnym i nie musi obawiać się o utratę lub kradzież poufnych informacji. Każde biuro rachunkowe może ustalić własną politykę backupową i zyskać bezproblemowy proces odzyskiwania danych. Dzięki możliwości przywracania poszczególnych plików lub katalogów, firma może zarządzać, konfigurować i monitorować backupy za pomocą intuicyjnego panelu sterowania.

Ten pakiet usług zamyka usługa INEA Backup Cloud Connect, pozwalająca klientom Veeam®, tworzącym kopie zapasowe w swojej lokalizacji podstawowej, na wysyłanie backupów do bezpiecznej lokalizacji zewnętrznej, jaką jest INEA Data Center. Ryzyko utraty danych jest ograniczone do minimum dzięki stosowaniu złotej zasady backupu 3-2-1.

Pełna skalowalność usług, bezpieczeństwo, elastyczność i niezawodność wpływają na to, że Data Center od INEA jest prawdopodobnie najlepszą propozycją na rynku, z której mogą skorzystać biura rachunkowe.