© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Biuro wirtualne – co warto o nim wiedzieć?

adres wirtualny Warszawa
 |  Redakcja  |  Biznes i finanse

Każda firma musi posiadać swój oficjalny adres. Jest to wymóg stawiany przedsiębiorcom już na etapie zakładania firmy. Jednak czy to oznacza, że konieczne jest posiadanie fizycznego biura? Nic bardziej mylnego. Coraz więcej firm decyduje się na biuro wirtualne. Czym jest adres wirtualny? Kiedy i dlaczego warto się na niego zdecydować? Odpowiadamy!

Czym jest wirtualne biuro?

Warto w tym miejscu wyjaśnić, czym tak w ogóle jest wirtualne biuro? Jest to tak naprawdę adres, użyczany przedsiębiorcy, aby mógł zarejestrować pod nim firmę. Taka jest ogólna definicja adresu wirtualnego, w rzeczywistości jednak usługa bywa o wiele bardziej rozbudowana. Wynajem wirtualnego biura oferują firmy, które są właścicielami tego, co znajduje się pod danym adresem. Może to być tylko skrzynka pocztowa, przeważnie jednak mowa o rzeczywistym biurowcu. Mieści się w nim często oddział danej firmy, wynajmującej adresy wirtualne. Pracownicy firmy wynajmującej wykonują szereg czynności dla swoich Klientów. Należą do nich między innymi:

  • odbieranie i skanowanie poczty,
  • odbieranie telefonów,
  • obsługa księgowości firmy,
  • i wiele więcej.

Zakres usług bywa bardzo szeroki, czasami obejmując nawet pozyskiwanie środków i dotacji na działalność. Ostatecznie o tym, co obejmuje usługa wynajmu wirtualnego biura, decydują obie strony, dogadując szczegóły umowy.

wirtualne biuro 2

Dlaczego warto zdecydować się na wirtualne biuro?

Wynajem rzeczywistego, realnego biura to ogromny wydatek. Trzeba się liczyć z comiesięcznym wydatkiem rzędu co najmniej kilkuset złotych. Jeśli chodzi o wirtualne biuro koszty są kilkukrotnie niższe. Jednocześnie nie każda firma potrzebuje biura. Szczególnie firmy jednoosobowe zwykle ich nie potrzebują. Tego typu przedsiębiorcy najczęściej pracują z domu, natomiast adres jest im potrzebny tylko w kwestiach formalnych oraz korespondencyjnych. Z biur wirtualnych najchętniej korzystają przedstawiciele wolnych zawodów. Zdecydowanie dominują wśród nich informatycy, dla których miejsce, z którego wykonują obowiązki służbowe, nie odgrywa znaczenia. Podobnie graficy, tłumacze czy copywriterzy mogą pracować z dowolnego miejsca, zatem fizyczne biuro jest im po prostu zbędne.

Warto jednak zauważyć, że w dzisiejszych czasach również większe firmy coraz częściej nie potrzebują biura. Wynika to z tego, że coraz powszechniejsza staje się praca zdalna. Początkowo przeniesienie się z biur do domów było koniecznością z powodu pandemii. Dzisiaj praca w biurze jest już możliwa, jednak wiele firm dostrzegło opłacalność pracy z domu, która w wielu przypadkach jest nawet wydajniejsza od pracy w biurze. 

Adres wirtualny w prestiżowej lokalizacji

Dla wielu firm adres rejestracji jest ważny ze względów wizerunkowych. Niewątpliwie adres firmowy w centrum Warszawy robi na kontrahentach duże wrażenie. Dzięki wynajmowaniu wirtualnego biura można zarejestrować firmę pod takim adresem, ponosząc bardzo niewielkie koszty. Zakup czy wynajem fizycznego biura w centrum stolicy, a nawet w centrum innego dużego polskiego miasta, oznaczałby konieczność ponoszenia olbrzymich kosztów.

Biznes Centrum – adres wirtualny Warszawa

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry