© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Co daje ubezpieczenie grupowe na życie dla pracowników?

Ubezpieczenie grupowe
 |  Redakcja  |  Biznes i finanse

Ubezpieczenia grupowe, bardzo popularne w dużych firmach, są dodatkowym benefitem. Są wyrazem troski o pracowników, a także wyrazem uznania za wartościową pracę. Coraz częściej osoby poszukujące zatrudnienia zwracają uwagę na opiekę medyczną lub ubezpieczenie na życie oferowane przez potencjalnych pracodawców. Czym jest i jakie daje korzyści pracownikom grupowe ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie grupowe

Polisa grupowa to umowa pomiędzy towarzystwem ubezpieczeniowym a pracodawcą. Podpisywana jest często celem zapewnienia pracownikom dodatkowego, pozapłacowego benefitu. Ubezpieczenie grupowe, w zależności od ustalenia z pracownikami i możliwości firmy, jest w pełni lub w części opłacane przez pracodawcę. Zdarza się, że koszty są dzielone między dwoma stronami. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie grupowe jest jednakowe dla wszystkich osób nim objętych. Oznacza to, że nie jest elastyczne i trudno jest nanieść jakiekolwiek modyfikacje dotyczące zakresu, sumy czy składki ubezpieczenia. Dużym plusem jest jednak cena polis grupowych- w porównaniu z ofertami indywidualnymi ubezpieczenia na życie składki są znacznie niższe. Jednakże polisa grupowa nie wyklucza posiadania własnej, ponieważ warto wiedzieć, że sumy ubezpieczeniowe w tych dwóch wariantach będą zróżnicowane (ubezpieczenie „od pracodawcy” będzie miało niższą sumę, co przekłada się proporcjonalnie na wysokość odszkodowania). 

grupowa polisa na życie

Dlaczego warto mieć grupową polisę na życie?

Ubezpieczyciele zauważają tendencję wzrostową odnośnie zainteresowania ubezpieczeniami grupowymi. Dzieje się tak choćby ze względu na rosnący poziom świadomości pracowników na temat państwowej i prywatnej służby zdrowia. W obecnym czasie polisy te są bardziej doceniane przez objętych nimi ludzi. Ryzyko uszczerbku na zdrowiu jest wyższe, a pracownicy cenią także bezpieczeństwo finansowe. Ubezpieczenie na życie to tylko jeden rodzaj oferowanych grupowo polis. Niektórzy pracodawcy inwestują w zdrowie pracowników poprzez wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego, ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczenia emerytalnego. 

Ubezpieczenie na życie

Długofalowa współpraca firmy z ubezpieczycielem może pozwolić na optymalne koszty polis grupowych na lata- w związku z niepewną sytuacją ekonomiczną, coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych podnosi ceny. Ma to także związek z dużym zapotrzebowaniem na usługi medyczne na przestrzeni ostatnich lat. Koszty opieki medycznej wciąż rosną, jednak oferty ukierunkowane na stałych klientów ubezpieczeniowych pozwalają na oszczędności. 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry