Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Blockchain: najlepsze pomysły na biznes w 2021 roku

blockchain
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Kiedy zamieszanie wokół Bitcoina ustąpiło, ludzie zaczęli patrzeć na technologię blockchain z różnych perspektyw. Dziś blockchain to nie tylko kryptowaluta. Możesz wykorzystać go na przykład do rozwinięcia własnego biznesu.

Odkryj najbardziej obiecujące pomysły biznesowe na Bitcoin. Dowiedz się, jak wykorzystać blockchain, aby zarabiać. Kryptowaluty wykorzystasz również w wiodących branżach. Po tym, jak zamieszanie wokół Bitcoina ustąpiło, ludzie zaczęli patrzeć na technologię blockchain z różnych perspektyw. Dziś blockchain to nie tylko kryptowaluta. Możesz wykorzystać go do różnych celów, w różnych branżach.

Powstało wiele nowych projektów, takich jak platforma kontraktów terminowych Bitcoin, czy systemy zapobiegania oszustwom. W tym artykule omówiono najlepsze pomysły biznesowe na blockchain dla start-upów w 2021 roku.

Platforma rekomendacji kryptowalut

Niedawny wzrost ceny bitcoinów wskazuje, że w tym roku znacznie więcej osób będzie chciało zainwestować w kryptowaluty.

Budowanie silnego portfela kryptowalut jest trudne, jeśli nie ryzykowne. Dlatego inwestorzy szukają platform, które dostarczają informacji o niezawodnych i bezpiecznych usługach handlu kryptowalutami.

Świetnym przykładem jest platforma IQ Option, oferująca listę usług do handlu kryptowalutami. Jeżeli nie słyszałeś o niej, ani podobnych aplikacjach, tu przeczytasz co to trading bot.

Jest świetnym pomysłem na biznes, na przykład jako startup. Jeśli nie wiesz, jak stworzyć go samodzielnie, możesz skorzystać z usług firmy zewnętrznej.

Oprogramowania na zamówienie tworzy wiele firm. Mają doświadczenie w budowaniu projektów opartych na blockchain. Pomogą Ci wybrać odpowiedni stack technologiczny i oraz rozwinąć projekt.

Zapewnią również outsourcing kontroli jakości, dzięki czemu będziesz miał pewność, że rozwiązanie będzie działać płynnie na każdym urządzeniu, zapewniając jednocześnie wysoką wydajność.

eCommerce: programy lojalnościowe dla klientów

eCommerce również może skorzystać na integracji blockchain. Sieć możesz wykorzystać do tworzenia zaawansowanych programów lojalnościowych dla klientów.

Możesz utworzyć własny token lub użyć istniejącego, aby nagrodzić klientów za recenzje produktów, polecenia, zakupy i inne działania. Takie żetony wymienią następnie na wybrane towary w twoim sklepie, jeśli zdecydujesz się stworzyć własny token. W przeciwnym razie będą mogli odebrać nagrodę w innych sklepach. Wystarczy, że podejmiesz współpracę z firmą, która korzysta z już istniejących tokenów.

Giełdy kryptowalut

Jednym z możliwych pomysłów biznesowych jest stworzenie giełdy kryptowalut, na której sprzedający i kupujący mogliby prowadzić swoją działalność. Taka wymiana zapewni użytkownikom możliwość kupowania bitcoinów i innych kryptowalut za pieniądze fiducjarne. Pozwoli również na wymianę kryptowaluty, na inne wirtualne monety lub pieniądze fiducjarne.

Giełda kryptowalut może zwiększyć swoją wartość, dostarczając użytkownikom dodatkowo przydatnych informacji. Załóż bloga, na którym opublikujesz takie tematy jak: lista najlepszych portfeli Ethereum lub prognozy dla rynku kryptowalut .

Akceptuj płatności kryptograficzne

Prowadzisz firmę sprzedającą produkty lub usługi? Możesz pójść o krok dalej, akceptując płatności kryptograficzne za pomocą Bitcoin i innych kryptowalut.

Płatności kryptowalutą mogą być dobrym pomysłem dla firm specjalizujących się w produktach z konopi indyjskich lub lekach. Wiele zwykłych rozwiązań płatniczych, takich jak PayPal, nie zapewnia wsparcia dla takich organizacji. Istnieje możliwość stworzenia własnej bramki do płatności kryptowalutami lub skorzystania z jednego z istniejących rozwiązań.

akceptuj płatności kryptowaluta

Platforma gier kryptograficznych

Brak przejrzystości jest jedną z głównych wad platform do gier hazardowych online. Takie platformy wykazują co roku znaczny wzrost popytu. Oprócz informacji na temat wszystkich wygranych i przegranych platformy takie zapewniają anonimowość. Jest to szczególnie ważne dla niektórych graczy. Dzięki integracji platformy z platformą wymiany kryptowalut, gracze będą mogli nie tylko obstawiać zakłady, ale także kupować kryptowalutę.

Automaty do sprzedaży bitcoinów

Na wprowadzenie kryptowaluty do życia codziennego potrzeba czasu. Ale wtedy zostanie już z nami na stałe. Jednym z pomysłów biznesowych do sprawdzenia jest zbudowanie sieci automatów do sprzedaży bitcoinów.

Ponieważ takie maszyny nie muszą przetwarzać gotówki, są znacznie mniejsze. Dzięki temu, znalezienie sklepów i kawiarni chętnych do zainstalowania takich maszyn, nie powinno być problemem. Automaty mogłyby oferować różne rodzaje produktów: od napojów i przekąsek, po pamiątki i inne drobne produkty.

Platforma portfela cyfrowego

Portfel cyfrowy to rozwiązanie, które zapewnia inwestorom dostęp do kryptowaluty za pomocą klucza prywatnego. Takie portfele cyfrowe pozwalają również na różne operacje kryptograficzne- takie jak odbieranie i wysyłanie kryptowalut do innych użytkowników. To świetny pomysł na biznes, jeśli dopiero wchodzisz na rynek start-upów kryptowalutowych.

Witryna Crypto Crowdfunding

Jednym z pomysłów biznesowych związanych z Bitcoinem jest uruchomienie platformy finansowania kryptowalut i wprowadzanie funduszy kryptowalut do realnego świata. Dzięki platformie użytkownicy będą mogli wspierać innowacyjne projekty z różnymi rodzajami kryptowalut, a startupy znaleźć szersze wsparcie społeczności.

pomysł na biznes blockchain

Organizacja charytatywna zajmująca się kryptowalutą

Jesteś zainteresowany pomaganiem społeczeństwu i zmienianiem go? Rozważ utworzenie organizacji charytatywnej, która przyjmuje Bitcoin i inne kryptowaluty. W przypadku istniejących organizacji charytatywnych, kryptowaluty mogą pomóc zebrać jeszcze więcej funduszy na ich potrzeby.

Zdecentralizowane przechowywanie w chmurze

Zdecentralizowana sieć jest odpowiednia do przechowywania ważnych informacji. Jednocześnie chroni je przed fałszerstwem, nieautoryzowanymi zmianami i atakami hakerów prowadzącymi do utraty danych. Bardziej zaawansowaną opcją jest umożliwienie klientom wynajmowania niewykorzystanej zasobów sieciowych na zasadzie peer-to-peer.

Takie podejście przynosi korzyści klientom. Dzięki niemu mogą cieszyć się wysoce bezpieczną wymianą i przechowywaniem informacji, jednocześnie zarabiając na niewykorzystanych zasobach.

Podsumowanie

Blockchain jest technologią przyszłości. Prawdziwa moc sieci blockchain nie została jeszcze w pełni wykorzystana. Obszary jego zastosowania są nieograniczone - między innymi w zakresie finansów, ubezpieczeń, nieruchomości, przechowywania i wymiany danych, ochrony przed oszustwami, ochrony praw autorskich i innych.

Wdrożenie projektu opartego na blockchain powinno rozpocząć się od dokładnego zbadania rynku i znalezienia odpowiedniego dostawcy, który pomoże przekształcić pomysł w prawdziwy projekt. Zainspiruj się innymi projektami. Spójrz na nie z nowej perspektywy i zastosuj świeże podejście do rozwiązania wybranego problemu.