Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Gdzie poczatkujący biznesmen powinien wynająć biuro?

biuro do wynajęcia
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

W filmie, przedstawiającym „amerykański sen” – często bywamy świadkami takiej oto sceny: młody, ambitny biznesmen zatrudnia kilka osób z ulicy i w naprędce przystosowanym do pracy garażu rozkręcają swój interes. Potem następuje dobra passa i przenoszą się do wielkiego biura w oszklonym drapaczu chmur. Abstrahując od kiczu wspomnianego wyobrażenia – warto zastanowić się nad tym, jak początkujący, polski przedsiębiorca powinien wybrać swoje biuro.

Co ma wpływ na wybór biura?

Gdzie więc początkujący przedsiębiorca powinien zacząć swoją wielką przygodę? Na wybór odpowiedniego miejsca wpływ mają dwa, najważniejsze czynniki:

  • korzystna lokalizacja;
  • cena.

Korzystna lokalizacja biura

Źródło: Pixabay

Korzystna lokalizacja

Jakie więc będzie najlepsze miejsce dla naszego biura? Te umiejscowione na przedmieściach są z reguły tańsze, niż w centrum, czy biznesowych częściach miasta. Niestety okazać się może, że jakość bytowa pozostawi w tym przypadku wiele do życzenia. Być może nie będziemy mogli liczyć także na ich wyposażenie.

Inną kwestią są przestrzenie do wynajmowania biur w prestiżowych, specjalnie przeznaczonych ku temu miejscach. Umiejscowione są one zazwyczaj w śródmieściu, czy niedalekim jego sąsiedztwie. Tutaj z całą pewnością liczyć będziemy mogli na znacznie większy profesjonalizm, wyposażenie, a co za tym idzie – także i prestiż naszej firmy.

Łatwiejszy dojazd do biura

Ważnym aspektem wyboru miejsca pracy, będzie danie swoim podwładnym możliwości łatwego do niej dojazdu. Lokalizacja powinna więc uwzględniać w sobie jak najlepszą komunikację. Pracownik powinien mieć możliwość korzystania z minimum dwóch środków komunikacji miejskiej, jak choćby autobus, tramwaj, czy kolejka SKM. Nie wolno zapomnieć o tym, by nasz biurowiec posiadał także odpowiednio duży parking.

Atrakcje wokół biura

Początkujący biznesmen, podczas wybierania swojego miejsca na biuro do wynajęcia – pamiętać powinien także o tym, że dobrze, by było ono otoczone obiektami usługowymi, takimi, jak choćby restauracje, punkty handlowe, kluby fitness. Podobnie będzie w przypadku bliskiego sąsiedztwa budynków użyteczności publicznej, takich, jak: żłobki, przedszkola, szkoły, centra handlowe i urzędy. Wszystkie wymienione powyżej aspekty składają się razem na bardziej, lub mniej przyjazne środowisko pracy. Przede wszystkim pamiętać jednak należy, że lokalizacja firmy ma wpływ na jej wizerunek. Zatem zawsze w cenie będzie prestiżowe miejsce, reprezentatywna architektura oraz trafnie dobrane i przydatne sąsiedztwo.

Cena za biuro

Jeżeli jesteśmy początkującym biznesmenem to można przyjąć, że nasze biuro nie będzie musiało być bardzo duże. Niewielka firma potrzebować będzie powierzchni oscylującej między 15 do 50 m². jak już wspomnieliśmy przedmieścia, lub niewielkie biurowce mogą okazać się tańsze, niż nowoczesne, ulokowane w centrum obiekty. Często ich użytkowanie wiąże się jednak ze znacznie gorszymi warunkami, a co za tym idzie – mniejszym prestiżem. Lepiej więc wybrać pewniaka – dobrą lokalizację, którą będziemy się mogli pochwalić.

Podsumowanie

Nasz początkujący przedsiębiorca powinien zdecydować się na lokalizację swego biura w miejscu reprezentatywnym. Zapewni mu ono nie tylko większy prestiż, ale co ważniejsze w oczach klienta będzie gwarantem zaufania, oraz wysokiej jakości oferowanych usług.