Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Konto osobiste - przez Internet czy w oddziale banku?

promocje bankowe kont osobistych
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Coraz więcej spraw załatwiamy online. Szczególnie teraz, gdy staramy się jak najrzadziej wychodzić z domu. A co ze sprawami bankowymi? Czy można założyć konto osobiste przez Internet? A może jednak lepiej iść do banku?

Co się bardziej opłaca: założyć konto w placówce banku czy przez Internet?

Jak wygląda zakładanie konta w banku? Musisz wybrać bank, dojechać do placówki i poczekać w kolejce. Na miejscu czekasz, aż pracownik banku przygotuje wszystkie dokumenty. Podpisujesz i teoretycznie masz już konto, ale jeszcze musisz wrócić do domu.

Z perspektywy banku to są koszty. Muszą zapłacić za obecność pracownika, który obsługuje zakładanie nowych kont oraz za jego miejsce pracy. Dlatego konta zakładane stacjonarnie nie są zbyt korzystne.

Z kolei jeśli zakładasz konto przez Internet, nie wychodzisz z domu i nie czekasz aż pracownik przygotuje dokumentację. Cały proces jest dużo szybszy i oszczędzasz dużo czasu.

Ale to nie wszystko. Dla kont zakładanych przez Internet banki przygotowały lepsze oferty (konta są dużo tańsze) oraz promocje bankowe kont osobistych. To drugie oznacza, że zarabiasz na założeniu nowego konta i aktywnym korzystaniu z niego lub polecaniu go innym. W zależności od promocji, możesz dostać wynagrodzenie w gotówce, w bonach do sklepów internetowych (np. Allegro) oraz stacjonarnych albo w subskrypcjach do popularnych usług (np. Legimi). Łącznie możesz zyskać nawet kilkaset złotych!

Dlatego współcześnie najlepsze konta osobiste to konta zakładane przez Internet.

Gdzie szukać kont osobistych z promocją?

Aby znaleźć dobre i tanie konto osobiste z promocją bankową, wejdź na ranking kont osobistych online. To specjalna strona zbierająca i porównująca wszystkie aktualne oferty kont osobistych.

Z rankingu kont osobistych online szybko dowiesz się, które konto jest najlepsze. Gdzie nic nie płacisz za prowadzenie konta i kartę, gdzie masz darmowe przelewy internetowe i wypłaty z bankomatów. I wreszcie – gdzie są obecnie najciekawsze promocje.

Konta są uszeregowane w kolejności od najlepiej ocenionych. Dodatkowo możesz je przefiltrować według wybranych kryteriów, co pozwoli Ci odsiać konta, które i tak by Cię nie zainteresowały. W ten sposób szybciej podejmiesz decyzję.

Ranking kont osobistych online podsumowuje też wszystkie najważniejsze informacje o koncie. Powinny Cię zainteresować warunki finansowe. Jeśli konto jest darmowe, to czy bezwarunkowo? Jeśli karta jest bezpłatna, to czy musisz z niej aktywnie korzystać, a jeśli tak, to co to znaczy aktywnie? Które bankomaty są bezpłatne? Itd. Informacje są zebrane w przejrzystych tabelach, a jeśli pragniesz więcej informacji, znajdziesz też link do tabeli opłat i prowizji.

Z rankingiem znalezienie najlepszego konta osobistego online będzie proste i efektywne!