Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ile kosztuje obsługa firmy w biurze rachunkowym?

Biuro rachunkowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Biuro rachunkowe to miejsce, z usług którego korzysta wiele typów przedsiębiorstw. Właścicielom niewielkich przedsiębiorstw do prowadzenia rachunkowości wystarczy pomoc księgowego lub księgowej. W przypadku dużych zakładów wymagana jest już pomoc na większą skalę. Wówczas trzeba skorzystać z usług biura rachunkowego. Ile kosztuje obsługa firmy w biurze rachunkowym? Ceny usług zależą od wielu czynników. Jakich?

Biuro rachunkowe – jaki jest koszt usług?

Pakiet usług biura rachunkowego może być częściowy lub pełny. W zależności od wielkości i złożoności pracy specjaliści z dziedziny finansów i rachunkowości poprowadzą księgowość w każdej, nawet największej firmie korporacyjnej.

Ceny usług księgowych zależą od wielu czynników, a mianowicie:

  • formy działalności firmy,
  • systemu podatkowego,
  • liczby i częstotliwości transakcji na rachunku bieżącym w miesiącu,
  • umiejętności i doświadczenia księgowej/księgowego,
  • pełnego lub częściowego pakietu usług,
  • liczby spotkań w miesiącu.

Indywidualnym osobom prowadzącym niewielką działalność gospodarczą oferuje się ceny pakietowe i indywidualne usługi. Z kolei duże zakłady korporacyjne wymagają innego podejścia – narzuca im się szczegółowe zbadanie i przetworzenie większej liczby dokumentów. W związku z tym cena usług biura rachunkowego będzie wyższa. Duże zakłady wymagają prowadzenia złożonego systemu księgowego. Decydując się na współpracę z biurem księgowym należy zawsze wskazać liczbę pracowników zatrudnionych w firmie. Dlaczego? Ponieważ liczba pracowników ma znaczący wpływ na cenę usług.

Nie da się wskazać konkretnie, ile kosztuje obsługa księgowa firmy, właśnie ze względu na fakt, że ma na to wpływ wiele czynników. Można jednak domyślić się, że długoterminowa współpraca będzie dużo bardziej korzystna niż jednorazowa usługa.

Podsumowując, księgowość to jedna z najważniejszych części pracy w każdym przedsiębiorstwie. To przepisy prawne narzucają prowadzenie księgowości od momentu oficjalnej rejestracji firmy do momentu jej likwidacji. Można prowadzić księgowość na własną rękę, można zatrudnić w zakładzie księgowego, ale można także zlecić tego typu usługę profesjonalnym firmom, czyli biurom rachunkowym, które specjalizują się w prowadzeniu rachunkowości zakładom. Wówczas można być pewnym, że wszelka dokumentacja, raporty, pełna obsługa księgowa firmy będą wykonywane w terminie.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości Firmy: Rachmistrz Sp z o.o. z Poznania - https://rachmistrz.pl