Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Poznań targową stolicą

realizacja i obsługa stoisk targowych
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Najlepsze miejsce na mieście Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich już od dziesiątek lat cieszy się bardzo dużą popularnością i prestiżem, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Wszystkie wydarzenia, które mają tam miejsce ściągają wystawców i odwiedzających z całego świata. Obecnie już same nazwy wydarzeń targowych, takie jak – Budma, Poznań Motor Show, czy Cavaliada, natychmiast kojarzą się z tym miejscem. Jest wiele firm, które co roku pojawiają się na którejś z cyklicznych imprez ze swoim stoiskiem, a więc, jeśli jesteśmy początkujący na tym polu, to własne stoisko na MTP jest inwestycją wartą zachodu.

Stoisko z wypożyczalni

Nieduże stoisko można próbować skompletować we własnym zakresie. Są firmy, które zajmują się wypożyczaniem komponentów do budowy stoisk targowych oraz mebli do tych stoisk. Same Targi również prowadzą możliwość wypożyczenia takich elementów.

Taki samodzielny „składak”, musi oczywiście zostać odpowiednio ozdobiony. Przede wszystkim powinno się znaleźć miejsce na tablicę z logo firmy, jakiś baner reklamowy i/lub plansza, na której wyszczególniona zostanie oferta firmy. To absolutne minimum, które musi się znaleźć na każdym stoisku, czyli coś co przyciągnie uwagę odwiedzających.

Po zakończonej imprezie zwracamy elementy stoiska, a zostają nam wszelkie materiały reklamowe, które z czasem wykorzystać można na różne sposoby. Nieduże banery mogą zawisnąć w hallu firmy lub sali konferencyjnej oraz ponownie mogą zostać wykorzystane na kolejnych imprezach o charakterze targowym, a ulotki i wizytówki rozdać można podczas różnych spotkań biznesowych.

Projektowanie w Poznaniu

Wypożyczenie, wyprodukowanie, zaprojektowanie odpowiedniego dla danej firmy stoiska, poza tymi oczywistymi kosztami, wiąże się jeszcze z kosztami transportu. Im dalej od miejsca, w którym znajduje się teren Targów, na które planujemy się udać, tym te koszty stają wyższe.

Planując pojawienie się chociażby na którejś z imprez mających miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, możemy ograniczyć te koszty wybierając firmy targowe Poznań do realizacji naszych planów. Za takim wyborem przemawia kilka aspektów:

  • stoiska targowe Poznań, to firmy doskonale znające teren MTP, słabe i mocne strony tego miejsca, dzięki czemu, projekt naszego stoiska będzie idealnie wpasowany w jego przestrzeń;
  • realizacja naszej zabudowy przez lokalną firmę, to też oszczędność na transporcie z miejsca produkcji do hali targowej.

Firmy targowe Poznań – jak wybrać?

Aby znaleźć firmę zajmującą się projektowaniem i produkcją stoisk wystawienniczych w Wielkopolsce, wystarczy w internetową wyszukiwarkę wpisać – stoiska targowe Poznań. Pojawi nam się cała lista potencjalnych zleceniobiorców, ale pytanie jak wybrać tego właściwego?

Najlepiej jest zacząć od wstępnego przeanalizowania oferty danej firmy, czy zawiera ona to co jest nam potrzebne. Później warto sprawdzić jej portfolio – wizualizacje dotychczasowo zrealizowanych projektów pozwalają na wstępne wyobrażenie sobie tego własnego i przekonanie się, czy gust danej firmy targowej odpowiada naszemu gustowi.

Następnym krokiem będzie wstępny kontakt telefoniczny lub mejlowy z wybranymi przez nas firmami targowymi. Możemy poprosić o cennik poglądowy, o terminy realizacji, o bardziej szczegółowy zakres usług, a nawet o wstępne spotkanie. Na to ostatnie możemy umówić się z kilkoma (dwoma, trzema) firmami i dopiero na podstawie rozmowy twarzą w twarz wybrać tę, która będzie nam odpowiadać. I po tej decyzji zacznie się nasza przygoda z wystawą na Targach.