Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Gdy nie możesz znaleźć zatrudnienia – skorzystaj z agencji pracy!

agencja pracy
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Poszukując pracy we współczesnych czasach, znaczna część z was kieruje się powiedzeniem „umiesz liczyć, licz na siebie”. Dla niektórych z was, takie działanie kończy się sukcesem i już niedługo znajdujecie pracownika, którego sobie wymarzyliście. Jak jednak się domyślacie, nie zawsze wszystko dzieje się zgodnie z planem. Właśnie w takiej sytuacji, gdy nasze działania na własną rękę nie przynoszą zakładanych efektów, może czas pomyśleć o tym, żeby skorzystać z pomocy agencji pracy?

Działalność agencji pracy

Na samym początku warto zrozumieć, czym tak naprawdę zajmuje się taka agencja. Jeżeli jesteśmy właścicielami przedsiębiorstwa, to może ona przejąć część lub całość całego procesu rekrutacyjnego i przeprowadzić go za nas. Nie chodzi tutaj wyłącznie o tak proste kwestie, jak wybranie najlepszego CV! Nic bardziej mylnego! Specjaliści pracujący w takich podmiotach są gotowi na wszystko, od przeprowadzenia dokładnych i wyczerpujących rozmów kwalifikacyjnych wraz z odpowiednimi testami umiejętności oraz kwalifikacji po symulacje tego, jak będzie wyglądać faktyczna praca w naszej firmie. Nie zapomnijmy także o tym, że gdy cały proces będzie zakończony, doradzą nam oni w sprawie tego, kto najlepiej spisze się w naszej organizacji!

Pomoc agencji – dla kogo?

Zastanówmy się: kto poszukuje pomocy agencji pracy? Przede wszystkim są to przedsiębiorstwa szukające wysoko wyspecjalizowanych pracowników, zwłaszcza na stanowiskach menadżerskich. Dość łatwo domyślić się dlaczego! Po prostu znacznie trudniej jest odnaleźć kogoś, kto nie tylko ma doświadczenie w danej branży i na wakacie, którego szukamy, jak i obecnie jest bezrobotny! Zwykle tacy pracownicy, nie szukają aktualnych i ciekawych ofert, a liczą bardziej na kontakt od firmy, będącej zainteresowanych zatrudnieniem! Nie powinno was więc dziwić, że znajdują się oni w bazach danych agencji pracy, więc gdy zdecydujemy się na taką współpracę, uzyskamy prawdziwego jokera w talii!

Podsumowanie

To czy w twojej firmie zdecydujesz się na wykorzystanie zasobów agencji pracy, zależy od ciebie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wciąż szukał pracy na „swój rachunek”. Pamiętaj, że może to przynosić mieszane rezultaty. Czasami trafimy na prawdziwy diament, a czasami będzie to ktoś, kto niezbyt nadaje się na dane stanowisko. Wraz z pomocą agencji redukujemy to ryzyko praktycznie do zera!