Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego warto zatrudnić zdalnego asystenta w firmie?

zdalny asystent
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Coraz więcej dużych firm decyduje się na zatrudnienie zdalnych asystentów. Jednym z powodów jest możliwość zwiększenia atrakcyjności firmy dla szczególnie wartościowych, wykwalifikowanych pracowników (np. managerów, programistów, analityków). W tym artykule wyjaśnimy, w jaki sposób zaangażowanie zdalnego asystenta może pomóc w ich pozyskaniu oraz zwiększeniu efektywności ich pracy.

W jaki sposób zdalny asystent może zwiększyć efektywność pracowników?

Jeżeli zastanawiasz się, czy zatrudnienie zdalnego asystenta w firmie jest korzystną inwestycją, być może przekonają Cię dane! Powinieneś zdać sobie sprawę, że

  • realny koszt zatrudnienia nowego pracownika w firmie to aż 12 tys. zł – w grę wchodzą tutaj takie wydatki jak rekrutacja i wyposażenie stanowiska pracy, ale też szkolenia i okres próbny,
  • aż 89 proc. pracowników wyższego szczebla podaje pozapłacowe benefity jako jeden z najważniejszych aspektów, którymi kierują się podczas wyboru firmy, z którą podejmą współpracę – okazuje się zatem, że samo wysokie wynagrodzenie nie jest dla nich wystarczającym argumentem,
  • aż 78 proc. pracowników każdego dnia poświęca w pracy aż dwie godziny nie tylko na przeglądaniu stron internetowych niezwiązanych z zadaniami, ale i załatwianiu spraw prywatnych,
  • wydajność pracownika, który może w pełni poświęcić się swoim obowiązkom, wzrasta aż o 37 proc.

Wniosek jest prosty – zatrudnienie wirtualnego asystenta, który pomoże pracownikom w finalizowaniu zadań niezwiązanych z pracą zwiększa szansę na pozyskanie wykwalifikowanych specjalistów, a gdy już uda się osiągnąć ten cel, pozytywnie wpływa na ich efektywność. Koszt zatrudnienia asystenta zdecydowanie rekompensują zwiększone zyski firmy, której pracownicy mogą zmaksymalizować swoją produktywność.

Jak wygląda współpraca ze zdalnym asystentem?

Współpraca ze zdalnym asystentem pod wieloma względami różni się od zatrudniania asystenta na etat. W tym przypadku bowiem nie musisz martwić się o koszty pracy – nie musisz wynajmować lokalu i kupować komputera, o ZUS-ie już nie wspominając! Co więcej, wirtualna asystentka będzie dla Ciebie dostępna przez 24 godziny na dobę, podczas gdy stacjonarna - tylko w godzinach pracy biura.

Szukasz kompetentnych zdalnych asystentów? Zwróć się do Brelli!

Pionierską firmą, jeśli chodzi o usługi zdalnych asystentów w Polsce, jest Brella. Jej atutem jest nie tylko wysoka jakość usług zapewniona przez wszechstronne umiejętności tworzących wielozadaniowy zespół asystentów, ale i przejrzysty, elastyczny system rozliczeń uwzględniający dwa różne modele – stawkę za efekt oraz trzy gotowe pakiety godzinowe.

Ten pierwszy warto wykorzystać, jeżeli chcesz przekonać się o wartości usługi, ten drugi natomiast, gdy jesteś już zdecydowany. W obu przypadkach stawka godzinowa jest odwrotnie proporcjonalna do ilości przepracowanych godzin, dzięki czemu możesz zaoszczędzić na usłudze! 

W ramach usługi Brella oferuje pomoc wielozadaniowego zespołu, wielojęzykową obsługę w godzinach 07:00 – 22:00 oraz całodobowy dostęp do zadań. Do tego dochodzi jeszcze wspomniana już powyżej gwarancja zwiększenia efektywności pracowników, a co za tym idzie – oszczędność czasu i kosztów.