Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie zadania ma spełniać firmowa strona internetowa?

Profesjonalne strony internetowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

W dzisiejszych czasach, powszechne jest przekonanie, że jeśli twoja firma nie istnieje w Internecie, to tak jakby jej wcale nie było. Nie mając strony internetowej, świadomie pozbawiamy się możliwości odszukania nas przez konsumentów. Jakie zadania spełnia więc strona internetowa firmy i dlaczego warto zainwestować w jej pozycjonowanie?

Jaką rolę odgrywa strona internetowa firmy?

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że posiadanie firmowej strony internetowej otwiera nowe możliwości dotarcia do klientów. To swoista próba nawiązania z nimi kontaktu, bez wykorzystywania jednostronnej formy komunikacji jaką jest reklama. Profesjonalne strony internetowe potrafią przyciągnąć użytkowników jak magnes, a także- jeśli jest ona odpowiednio zaprojektowana- sprawić, by pozostali na niej na dłużej. Co więcej na stronie internetowej, znajdują się najważniejsze dane takie jak:

  • pełna informacja o firmie
  • oferta firmy
  • produkty
  • adres i siedziba firmy

Wszystko to, umożliwi klientom lepsze poznanie firmy i może wzbudzić zainteresowanie twoją oferta produktową. Co więcej dzięki niej umożliwiasz klientom komunikację z twoją firmą. Na stronie internetowej, powinny znajdować się:

  • dane teleadresowe
  • formularze kontaktowe
  • okienko czatu z konsultantem

Dzięki temu, klient w razie wątpliwości będzie mógł szybko i skutecznie uzyskać odpowiedź i być może finalnie zdecydować się na zakup. Poza tym, strona internetowa to obecnie swoista wizytówka przedsiębiorstwa, dlatego też warto skorzystać z pomocy specjalistów jak np. Web Development by była ona starannie i dokładnie zaprojektowana.

Jak powinna wyglądać strona internetowa firmy?

Tworzenie stron internetowych nie jest wcale prostym zadaniem. Proces ten jest wieloetapowy, a zaczyna się od odpowiedniego dobrania kolorystyki i grafiki, które spójne będą z motywem firmy. Następnie zbiera się dane o tym, jaki jest zakres usług firmy i co ma ona do zaoferowania klientom, na tej podstawie można stworzyć wstępny projekt witryny. Każda strona internetowa powinna być maksymalnie przejrzysta, schludna, spójna, a przede wszystkim musi być na niej prezentowana aktualna i interesująca teść, tak by odwiedzający użytkownik, znalazł to czego potrzebuje w kilka sekund. Nie mogą na stronie znaleźć się niedziałające linki czy dziesiątki zakładek. Koszty poniesione w inwestycję w profesjonalną stronę internetową, zwrócą się z nawiązką. 

Tworzenie stron www i pozycjonowanie

Nie obejdzie się bez pozycjonowania

Jeśli chcesz, by twoja strona była widoczna w wynikach wyszukiwania Google, musisz poświeci środki na odpowiednie pozycjonowanie stron internetowych. To właśnie dzięki temu, algorytmy Google zauważą twoją witrynę i zadbają o to, by była ona możliwie wysoko w rankingu. Pozycjonowanie stron w Google ma wiele innych zalet. Otóż im wyżej jest twoja strona w rankingu, tym większe zaufanie wzbudzi ona wśród klientów, a to będzie przekładało się na wyniki sprzedaży. To właśnie roboty Google decydują jak widzą twoją stronę, a także wskaże ci co powinieneś poprawić.