Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak najlepiej zaplanować kredyt hipoteczny? Wykorzystaj kalkulatory kredytowe!

Kalkulatory kredytowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Myślisz o kredycie hipotecznym? Nie da się ukryć, że jest to zobowiązanie, które warto dobrze zaplanować. Pamiętaj, że przemyślany kredyt hipoteczny wcale nie musi być mocno obciążający dla domowego budżetu. W jego zaplanowaniu niezwykle pomocne mogą okazać się kalkulatory kredytowe. Gdzie znaleźć takie narzędzia i dlaczego warto je wykorzystać? Oto kilka informacji, dzięki którym dowiesz się, jak mądrze zaplanować swoje zobowiązanie.

Kalkulatory kredytowe to darmowe i proste w obsłudze narzędzia, które dostępne są online. Dzięki nim z łatwością poradzisz sobie z obliczeniem swojej zdolności kredytowej. W prosty sposób określisz też ratę planowanego zobowiązania. Co więcej, kalkulatory umożliwią Ci przygotowanie rozmaitych symulacji domowego budżetu. Pomoże Ci to ustalić, jakie warunki kredytowania najlepiej pasują do Twoich potrzeb. Przyjrzyjmy się temu, jakich informacji dostarczą Ci kalkulatory kredytowe i gdzie szukać tego typu narzędzi.

Kalkulatory kredytowe – czego się z nich dowiesz?

Jakiej wiedzy dostarczą Ci kalkulatory kredytowe? Firmy związane z pośrednictwem finansowym, np. NOTUS Finanse, proponują Ci kilka typów narzędzi. Każdy z nich odpowiedzialny jest za nieco inne obliczenia. Podczas planowania kredytu hipotecznego bardzo pomocne mogą okazać się następujące rozwiązania:

1. Kalkulator zdolności kredytowej

Kalkulator zdolności kredytowej to narzędzie, które pozwoli Ci określić maksymalną wysokość finansowania, którą może zaproponować Ci bank. W przypadku kredytu hipotecznego narzędzie to umożliwi Ci sprawdzenie, ile najwięcej możesz przeznaczyć na zakup wybranej przez siebie nieruchomości.

2. Kalkulator raty kredytowej

Kalkulator raty kredytowej pomoże Ci ustalić wysokość całkowitego, miesięcznego kosztu zobowiązania. Dzięki niemu łatwiej będzie Ci dopasować wysokość kredytu, czas kredytowania i optymalną wysokość raty. Co więcej, narzędzie to pozwoli Ci także porównać oferty różnych banków.

3. Kalkulator konsolidacji zobowiązań

Masz kilka zobowiązań finansowych i chcesz połączyć je w jedno? W zaplanowaniu nowej formy spłaty dotychczasowych pożyczek i kredytów pomoże Ci kalkulator konsolidacji zobowiązań. Dzięki temu narzędziu dowiesz się, jak najlepiej zaplanować kredyt, by odciążyć domowy budżet.

Kalkulator raty kredytowej

Gdzie znaleźć kalkulatory kredytowe?

Jak widzisz, kalkulatory kredytowe dają Ci wiele ciekawych możliwości. Z pewnością warto je wykorzystać, by długoterminowy kredyt hipoteczny nie okazał się zbyt obciążający dla Twojego budżetu. Solidne kalkulatory kredytowe o opisanych wyżej funkcjach znajdziesz na stronie wspomnianego już NOTUS Finanse.