Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pożyczka na raty miesięczne przez internet może być tańsza niż myślisz

pożyczka na raty miesięczne przez internet
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

W dobie pandemii koronawirusa płynność finansowa wielu Polaków stanęła pod znakiem zapytania. Na kryzys finansowy szczególnie narażeni są pracownicy najbardziej podatnych na restrykcje branż, takich jak szeroko pojęta gastronomia, kultura i sport. Niestabilne czasy nie zachęcają planowania dodatkowych wydatków. Należy jednak pamiętać, że każdemu z nas może przytrafić się sytuacja, która wydrenuje domowy budżet. Rozwiązaniem tego problemu może być pożyczka na raty miesięczne przez internet o niskiej wysokości cyklicznego zobowiązania.

Czy pożyczka na raty miesięczne przez internet ma sens?

Zdania Polaków na temat pożyczek są podzielone. Wiele osób sądzi, że starannie przemyślana pożyczka może okazać się inwestycją o wysokiej stopie zwrotu. Korzyści, płynące z wzięcia pożyczki na odpowiedni cel, w perspektywie czasu dalece przekroczą ponoszone koszty. Niektórzy uważają jednak, że zobowiązania finansowe należy traktować z dużą dozą rezerwy i sięgać po nie tylko w ostateczności, gdyż mogłyby one negatywnie wpłynąć na naszą płynność finansową.

Warto pamiętać, że niektóre naglące wydatki ciężko jest przesunąć w czasie na dogodny moment. Awaryjne sytuacje, takie jak niedziałający samochód, zepsuta lodówka czy laptop (stanowiący obecnie podstawowe narzędzie pracy dla wielu osób) wymagają natychmiastowej reakcji. Jeśli pragniesz uniknąć konsumpcyjnego kredytu bankowego, z pomocą może przyjść Ci pożyczka na raty miesięczne przez internet, która trafi na Twoje konto już w 15 minut od pozytywnego rozpatrzenia wniosku. 

Pożyczka na raty miesięczne przez internet jest bezpieczna

Część firm pożyczkowych stara się zachęcić potencjalnych klientów bezpłatnymi ofertami, w których terminowa spłata zobowiązania oznaczałaby brak odsetek i opłat za udzielenie pożyczki. Warto pamiętać jednak, że tego typu promocje działają w praktyce wyłącznie w sytuacji, w której osoba zaciągająca pożyczkę spłaci ją regularnie w ciągu 30 dni. Niestety, w kryzysowych czasach pandemii łatwo wyobrazić sobie sytuacje, w której pożyczkobiorca nie jest w stanie zrealizować tego warunku.

Osoby, które znalazły się w takiej sytuacji, stoją zazwyczaj przed jednym z dwóch rozwiązań. Pierwszym z nich jest radykalne ograniczenie wydatków w skali miesiąca – warto pamiętać jednak, że metoda ta może nie sprawdzić się w sytuacji, w której znaczna część miesięcznych zarobków jest „zamrożona” z powodu kosztów stałych.

Drugim (znacznie bardziej niebezpiecznym) sposobem jest próba odsunięcia podjętego zobowiązania w czasie. Część osób decyduje się bowiem na podjęcie kolejnej chwilówki, przy pomocy której planują spłacić wcześniejsze zobowiązanie. W sytuacji, w której na rynku zabraknie wystarczająco preferencyjnych ofert, pożyczkobiorca będzie musiał zmierzyć się z większą kwotą zobowiązania. Pożyczka na raty miesięczne przez internet rozwiązuje ten problem – zobowiązanie zostaje rozłożone na dłuższy okres, dzięki czemu wysokość cyklicznej spłaty zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych. 

Pożyczka na raty miesięczne przez internet to rozwiązanie, którego szukasz

Zastanawiasz się, która pożyczka długoterminowa będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna? Zapoznaj się z ofertą TAKTO Finanse – firmy oferującej produkty finansowe w 40 niskich ratach, których spłata nie obciąży Twojego domowego budżetu. 

Odwiedź stronę TaktoFinanse.pl i sprawdź sam, że pożyczka pozabankowa na raty jest udzielana szybko i na prostych zasadach.


Źródło: taktofinanse.pl