© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy warto założyć spółkę za granicą?

Spółka za granicą
 |  Redakcja  |  Biznes i finanse

Założenie spółki za granicą jest dla wielu przedsiębiorców szansą na nieprzeciętny sukces. Warto wiedzieć, czy – a może raczej, kiedy i jak – warto założyć spółkę za granicą. Wielu przedsiębiorców wyraża niezadowolenie z tego, jak niska jest kwota wolna od podatku w Polsce. Nawet osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze nierzadko przekraczają II próg podatkowy. Znaczna część osób biznesu jest także niezadowolona z otrzymywanego przez przedsiębiorców wsparcia na rzecz rozwoju i inwestycji. Wszystko to sprawia, że rośnie zainteresowanie możliwością założenia spółki za granicą.

Spółka za granicą – opcja warta rozważenia

Każdy kraj posiada własne zasady dotyczące zakładania spółek. Osoby niebędące specjalistami mogą czuć się zagubione w gąszczu informacji o tym, jak proces legislacji spółki przebiega w konkretnym państwie. Na szczęście nie trzeba specjalizować się w międzynarodowym prawie gospodarczym czy podatkowym, aby dopełnić wszystkich formalności. Wystarczy skorzystać z usług doświadczonej kancelarii prawnej, która przeprowadza przedsiębiorców przez cały proces – krok po kroku

W wielu krajach prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się ze znacznie niższymi kosztami podatkowymi. Do państw o łagodnym prawie podatkowych należą m.in. Malta, Estonia, Litwa, Armenia czy Liban.

Zalety prowadzenia spółki za granicą

To, jak wiele można zyskać prowadząc spółkę za granicą zależy przede wszystkim od kraju, w którym zarejestrowało się działalność. Przykładowo, w Estonii podatki takie jak PIT, CIT i VAT wynoszą po 20%. Przedsiębiorca prowadzący firmę nie jest jednak zobowiązany do opłacania comiesięcznych zaliczek, a rocznego rozliczania się z uzyskanych przychodów. Jeżeli okaże się, że środki odpowiadające wartości podatków były reinwestowane, nie ma konieczności ich opłacania.

Dzięki takiemu prawu przedsiębiorcy mogą inwestować w rozwój działalności, zamiast uiszczać zaliczki na podatki. Nie muszą również martwić się chwilowymi problemami z płynnością, gdy duży kontrahent poprosi o wystawienie FV z 90-dniowym terminem płatności – w końcu nie muszą do 20 dnia miesiąca zapłacić zaliczki na PIT lub 25 dnia miesiąca opłacić podatku VAT.

Słowacja może być zaś idealnym miejscem do prowadzenie spółek związanych z usługami transportowymi. U naszych sąsiadów można bowiem odliczyć pełną stawkę VAT od zakupu auta i paliwa oraz zamortyzować cały koszt z faktury. Co więcej, nie istnieje podatek od środków transportu, który rokrocznie mocno uderza w przedsiębiorców z branży. 

W dobie digitalizacji nietrudno znaleźć informacje o tym, w których krajach warto założyć spółkę. Większość formalności można z powodzeniem załatwić bez dalekich podróży. Ze wsparciem specjalistów, takich jak Ci pracujący w https://www.thompsonstein.com/ cały proces powinien przebiec szybko i bezproblemowo.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry