Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak najlepsze firmy dbają o pracowników?

jak dbać o pracowników
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Wszyscy wiemy, że wypracowanie nawyku może wymagać znacznego wysiłku. W zależności od tego na jaką teorię trafimy mamy rozpiętość pomiędzy 21 do 66 dni codziennych powtórzeń. Biorąc pod uwagę poprawę zdrowia i dobrego samopoczucia w miejscu pracy oraz ilość czasu, jaki spędzamy w naszych miejscach pracy, sensowne jest wspieranie programów pomagających radzić sobie z niekorzystnymi następstwami pracy biurowej w jego sercu - już w miejscu pracy. Nie tylko wpływa to na produktywność członków zespołu, ale także sprawia, że czują się dobrze we wszystkich dziedzinach życia - w tym w pracy.

W miarę rozwoju świata pracy jednym ze znaków pracodawcy z najwyższej półki będzie jakość ich programu wellness. Pomaga to zarówno w zakresie rekrutacji i zatrzymywania najlepszych talentów. Zarówno duże, jak i małe firmy mogą skorzystać z jakiejś formy inicjatywy na rzecz dobrego samopoczucia w pracy. Oto najpopularniejsze formy dbania o zdrowie pracowników już w biurze

  1. Centra fitness / mini siłownie

Można to uznać za dziadka wszystkich przykładów korporacyjnych programów odnowy biologicznej. Nie każdy może zapewnić członkom swojego zespołu centrum fitness o powierzchni 72 000 stóp kwadratowych, ale Chesapeake Energy uważa to za całkowicie uzasadniony wydatek związany z rekrutacją i utrzymaniem zdrowych członków zespołu. Centrum fitness oferuje członkom zespołu basen o wymiarach olimpijskich, ściankę wspinaczkową i dostęp do osobistych trenerów.

Co sprawia, że ten program jest tak wspaniały?

Centrum fitness to tylko część programu firmy „Living Well”, który oferuje zachęty pieniężne członkom zespołu, którzy uczestniczą i realizują swoje cele w różnych obszarach programu. Chesapeake Energy wyraźnie dba o dobre samopoczucie członków swojego zespołu i zapewnia im jak największe wsparcie, aby pomóc im osiągnąć ich cele. W ramach tego typu zajęć bardzo często znajdują się spotkania z fizjoterapeutą albo masaż biurowy.

  1. Programy rzucania palenia

Nie jest tajemnicą, że średnio członkowie zespołu, którzy palą papierosy, kosztują swoich pracodawców więcej pieniędzy ze względu na problemy zdrowotne w porównaniu z osobami niepalącymi. Niektóre zakłady pracy uznały, że w ich najlepszym interesie, zarówno etycznym, jak i ekonomicznym, jest oferowanie członkom zespołu programów rzucania palenia.

Union Pacific oferuje członkom zespołu program rzucania palenia, który obejmuje coaching stylu życia oraz pomoc farmakologiczną. Ich program pomógł zmniejszyć liczbę członków zespołu, którzy palą z 40% w latach 90. do 17% w 2007 roku.

Co sprawia, że ten program jest tak wspaniały?

Union Pacific rozumie, że same leki mogą nie działać dla wszystkich członków zespołu. Dodatek coachingu dla członków zespołu próbujących rzucić palenie może decydować o sukcesie lub porażce.

  1. Zajęcia z jogi

Mobify oferuje członkom zespołu zajęcia jogi dwa razy w tygodniu, które, jeśli pozwala na to pogoda, są przenoszone na dach, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na ocean i góry Vancouver. Najważniejszym warunkiem uprawiania jogi jest odpowiednia przestrzeń, a wiele firm korzysta z sal konferencyjnych lub wypoczynkowych, aby zapewnić członkom zespołu zajęcia jogi przez cały dzień pracy.

Co sprawia, że ten program jest tak wspaniały?

Joga i medytacja to niezwykle skuteczny środek przeciwstresowy. Członkowie zespołu w startupach lub agencjach PR często mają do czynienia z napiętymi terminami i nadgodzinami. Joga to skuteczny sposób na włączenie dbania o siebie w pracy, dzięki czemu członkowie zespołu nie muszą czuć się winni z powodu zaniedbania pracy. Jeżeli chcesz zorganizować zajęcia z jogi u siebie w pracy to ciekawą ofertę możesz znaleźć tutaj: http://masazbiurowywarszawa.pl/joga-w-pracy-biurowej/. Z wielu firm oferujących tego typu rozwiązanie, ich podejście podoba nam się najbardziej