Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Firma bez biura - coworking zyskuje na popularności

Coworking
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Panuje powszechne przekonanie, że freelancer to samotny strzelec, który najlepiej czuje się we własnym towarzystwie. Zapewne są i tacy, choć praca na własny rachunek nie musi wcale oznaczać pracy w samotności. Fakt, że jest się samemu sobie sterem, żeglarzem i okrętem jest dla pracowników branż kreatywnych na tyle motywujący, że chętnie podejmują współpracę z innymi podobnymi sobie wolnymi strzelcami, co skutkuje tworzeniem nowych projektów oraz inicjatyw dających możliwość podsycania pasji i zarabiania pieniędzy.

Czym jest coworking

Biuro coworkingowe to idealne miejsce dla wszystkich freelancerów, którzy przedkładają pracę w warunkach biurowych nad pracę w mieszkaniu. Najważniejsze jest to, że wynajmując miejsce w biurze coworkingowym zyskujemy nie tylko własne biurko - w miejsce legendarnego skrawka kuchennego stołu we własnym mieszkaniu... - ale także dostęp do niezbędnych urządzeń biurowych (drukarki, skanera), szafek na dokumenty, a także zaplecza sanitarnego i kuchennego. Biuro coworkingowe to także  możliwość zarejestrowania firmy na adres coworku lub podawania adresu biura jako adresu do korespondencji. Do biura coworkingowego można zaprosić partnerów na rozmowy biznesowe, bo i samo miejsce jest bardziej prestiżowe niż ów kuchenny stół, i łatwiej dzięki niemu udowodnić, że nasza działalność jest w pełni profesjonalna.

Coworking lepszy od home office

Przewaga coworkingu nad domowym biurem (home office) sprowadza się więc nie tylko do wygody, komfortu samego stanowiska pracy, ale przede wszystkim do uzyskania dostępu do przestrzeni pełnej ludzi i pomysłów. Nie bez znaczenia jest fakt, że wynajmując biurko w coworku nabieramy nawyku wychodzenia do pracy, co dla wielu freelancerów może mieć wartość motywującą - nie tylko do pracy w ogóle, ale także do prowadzenia w miarę ustabilizowanego trybu życia, który trudno osiągnąć, kiedy pracuje się, siedząc w piżamie przy kuchennym stole. W biurze coworkingowym słychać jedynie brzęczenie komputerów i przygłuszony gwar rozmów, a nie krzyki dzieci domagających się zrobienia obiadu.

Sale konferencyjne w centrum Warszawy - https://centrumzoliborz.pl

Przeciętne koszty biura na godziny

Cena wynajmu biurka w naszym coworku w Warszawie jest bardzo przystępna – jest to tylko 600 PLN netto/m-c. W cenie znajdziemy m.in. nielimitowany dostęp do indywidualnego biurka (24h/dobę, 7 dni w tygodniu), fotel obrotowy, kontener podbiurkowy, wspólny regał na segregatory, internet i media, sprzątanie 1 raz w tygodniu oraz nielimitowaną kawę. Możliwy jest także wynajem mikrobiura. Każde z 8 mikrobiur, jakie oddajemy do dyspozycji naszych klientów, to komfortowe powierzchnie o kompletnym biurowym wyposażeniu, świetnie utrzymane i nowoczesne. Mają różny metraż i różną liczbę miejsc. Ceny najmu wahają się od 1900 do 5000 PLN. Zarówno w przypadku wynajmu biurka jak i mikrobiura obowiązuje zniżka 20% na sale spotkań do 20 m2.

Dla kogo coworking będzie dobrym wyborem

Biuro na godziny to idealne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, którego działalność nie wymaga posiadania powierzchni magazynowej czy usługowej, wymaga za to dostępu do profesjonalnej przestrzeni biurowej wraz z infrastrukturą, zapleczem sanitarnym i kuchennym oraz innymi benefitami w zależności od opłacanego pakietu.To miejsce, w którym doskonale odnajdą się nie tylko przedstawiciele wolnych zawodów, ale także całe zespoły kreatywne, działy dużych firm i korporacji, które właśnie w swobodnej atmosferze biura coworkingowego odnajdują nowe inspiracje i świeże pomysły.

Coworking w Warszawie warto polecić także przedsiębiorcom, którzy nie mają we własnym domu warunków do pracy, bo nie dysponują osobnym pokojem na domowe biuro albo np. mają małe dzieci utrudniające działalność zawodową. To możliwość pracy wśród ludzi, nawiązywania kontaktów biznesowych, wchodzenia w nowe projekty, odnajdywania nowych pomysłów na własną firmę, których z perspektywy kuchennego stołu zwyczajnie zobaczyć nie sposób. Wybór opcji - biurko bądź mikrobiuro - zależy nie tylko od profilu działalności i generowanych kosztów, ale i od preferencji każdego z przedsiębiorców.