Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zarabianie na blogu i stworzenie darmowego sklepu internetowego

darmowy sklep internetowy
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się jak można zarobić w internecie. Czy zakładając biznes internetowy trzeba ponosić wysokie koszty? Czy sam start wymaga dużej inwestycji? Na te i inne pytania odpowiedzi próbują znaleźć ci którzy chcieliby wykorzystać to, że użytkowników internetu jest coraz więcej.

A może da się zacząć za darmo? Jak to zrobić?

Jak założyć darmowy sklep internetowy

Jednym z podstawowych sposobów na zarabianie w internecie jest bez wątpienia założenie sklepu internetowego. Można zgłosić się więc do profesjonalnej firmy która sklepy tworzy i zamówić u nich jeden dla siebie. Tylko kosztuje to sporo. A zaczynając nie wiadomo przecież jak biznes będzie działał. Handel internetowy to poważna sprawa. Trzeba przemyśleć wiele aspektów.

Bardzo dobrym sposobem jest więc założenie sklepu internetowego za darmo. Jak to zrobić?

Otóż w internecie można pobrać oprogramowanie które coś takiego umożliwia. Do najpopularniejszych należą Prestashop, Magenta czy Woocomerce. Oczywiście rodzajów oprogramowania jest więcej. Takie oprogramowanie nazywa się Open Source i charakteryzuje się tym, że można użytkować go nie ponosząc kosztów.

Jasne, do tego będzie potrzebne jakieś miejsce na serwerze. Można w tym celu wybrać darmową usługę lub za bardzo małą opłatą wykupić takie miejsce od jednego z dostawców. Bez problemu można znaleźć takie oferty.

Innym sposobem na darmowy sklep internetowy jest skorzystanie z tzw. usługi SaaS. Polega to na tym, że dostawca takich usług udostępnia użytkownikowi całe oprogramowanie na którym można stworzyć sklep oraz miejsce na serwerze. Często można też skorzystać z pomocy technicznej. Jest to opcja płatna, ale bardzo wiele firm proponuje okresy próbne. Które są darmowe. Można więc wszystko wypróbować, a później zdecydować czy chce się przejść na wersję płatną.

Jak widać otwarcie sklepu internetowego za darmo jest możliwe i wykonalne.

Jak zarabiać na blogu

Kolejnym sposobem na zarabianie w internecie jest otwarcie własnego bloga. Można pisać o czym tylko się chce. O swoim hobby, zawodzie, podróżach.

Aby blog stawał się popularny warto zapoznać się z tematyką SEO. Dzięki temu teksty będzie się pisać w taki sposób by użytkownicy mogli na nie trafić.

Ktoś może jednak zapytać jak zarobić na takim blogu. Teksty są przecież za darmo. To prawda ale jeśli blog stanie się popularny to można umieścić na nim reklamy. Reklamodawcy z chęcią płacą za przestrzeń reklamową na popularnych blogach. Ceny potrafią być naprawdę wysokie.

Oprócz tego można skorzystać z linków afiliacyjnych. Polega to na tym, że ktoś kto sprzedaje dany produkt daje właścicielowi bloga specjalnego linka. Jeśli użytkownik za pośrednictwem bloga trafi na produkt i go kupi, to bloger otrzymuje  prowizje.

Niezłym pomysłem na to jak zarabiać na blogu jest też sprzedawanie własnych produktów poprzez bloga. Użytkownicy znający i lubiący teksty danego autora z chęcią kupią od niego produkty.

Należy jeszcze dodać, że blog można założyć za darmo. Nie trzeba więc ponosić żadnych kosztów. Wystarczy skorzystać tylko z którejś z popularnych platform blogowych.

Trzeba spróbować


Jak widać zarabianie w internecie jest na wyciągnięcie ręki. Można zacząć za darmo. Ważne by przed przejściem do działania wszystko dobrze przemyśleć. Wtedy musi się udać.