© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ranking kredytów gotówkowych - do 20 tysięcy złotych

Kredyt gotówkowy
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Średnia wartość kredytu gotówkowego, jaki zaciągają Polacy, to 30 tysięcy złotych. Jeśli i Ty chcesz wziąć tego rodzaju finansowe wsparcie, oczywiście nie musisz patrzeć na statystyki, bo banki oferują kredyt gotówkowy na dowolną sumę, a nawet dogodny czas spłaty. Równie popularnym kredytem jest ten na 20 tysięcy złotych.

Wszystko zależy przecież od indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale też możliwości spłaty danego zobowiązania.

Jak wybrać ten najlepszy kredyt gotówkowy na  https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe? Na co zwracać szczególną uwagę? Podpowiadamy w poniższym artykule. 

Kredyt gotówkowy Polaków

Polacy chcą zaciągać tani kredyt gotówkowy, czyli ten, który nie generuje dodatkowych kosztów. Możemy mieć takie wymagania, ponieważ w oczach samych instytucji bankowych jesteśmy jak najbardziej wiarygodnymi i wypłacalnymi kredytobiorcami. Polacy nadal wstydzą się zadłużeń, do tego nasze społeczeństwo się wzbogaca. Pomaga też fakt, iż na rynku usług kredytowych panuje tak ogromna konkurencja, że instytucje bankowe muszą wręcz walczyć o każdego klienta. Konkurencja są już nie tylko inne kredyty gotówkowe, ale też tzw. chwilówki, czyli szybkie pożyczki oferowane przez firmy pożyczkowe.

Polacy zaczęli ufać bankom, dlatego tak chętnie bierzemy kredyt gotówkowy. Nadal też wydajemy więcej, niż zarabiamy, a tylko połowa z nas ma w ogóle jakieś oszczędności. Te są z reguły za małe, by móc realizować zwiększające się potrzeby. Kredyt gotówkowy na dowolny cel zaciągamy najczęściej na samochód, remont mieszkania, ale też kursy zawodowe czy wakacje marzeń. Preferencje kredytobiorcy mogą być różne, a banki nie ingerują w to, na co zostały wydane środki, udzielone w ramach współpracy z klientem.

Trzeba jednak zaznaczyć, że Polacy nadal popełniają duży błąd. Biorą kredyt gotówkowy w tym banku, z którym podjęli już kiedyś współpracę. Dzisiaj znacznie lepsze warunki kredytowe oferowane są nowym klientom, by zachęcić ich do współpracy, aniżeli już tym lojalnym.

Co więcej, Polacy nadal wybierają kredyt gotówkowy, patrząc na zbyt małą liczbą ważnych parametrów. Liczy się dla nich jedynie oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty oraz czas trwania współpracy z bankiem. Nie zwracają jednak uwagi na całkowite koszty zobowiązania kredytowego oraz na komfort współpracy z bankiem, chociaż trzeba przyznać, że dzisiaj coraz większym powodzeniem cieszy się kredyt gotówkowy brany przez internet.

Nie ma wątpliwości, że aby wybrać rzeczywiście najlepszy kredyt gotówkowy, należy najpierw porównać co najmniej kilka konkurencyjnych względem siebie ofert. W tym celu z pomocą przychodzi ranking kredytów gotówkowych.

Kredyt gotówkowy - ranking kredytów gotówkowych

W sieci dostępne są rankingi kredytowe, które ujmują najważniejsze czynniki, jakimi charakteryzuje się kredyt gotówkowy.

Takie porównywarki dają ogólny pogląd na bieżącą sytuację na rynku usług finansowych. Należy jednak zwracać uwagę, by ranking kredytów gotówkowych dostępny na Totalmoney był zawsze aktualny, bo tylko taki będzie wiarygodny. Warto korzystać z tych publikowanych na niezależnych portalach o tematyce kredytowej, ponieważ te udostępniane przez banki mogą wskazywać walory tylko wybranych produktów kredytowych.

Na co zwracać szczególną uwagę, wybierając kredyt gotówkowy do 20 tysięcy złotych? Liczy się oczywiście oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty, czas trwania umowy z bankiem, ale też wskaźnik RRSO, który mówi o całkowitych kosztach danego zobowiązania. Pod uwagę warto brać więc prowizję za udzielenie kredytu, opłaty za ubezpieczenie czy prowadzenie konta bankowego do obsługi zobowiązania kredytowego. Polacy coraz częściej zwracają też uwagę na jakość obsługi klienta i komfort współpracy. Znaczenie ma możliwość zaciągania kredytu przez internet, możliwość brania dodatkowych produktów na preferencyjnych warunkach czy też możliwość brania tzw. wakacji kredytowych, kiedy zajdzie taka potrzeba. Ogromną popularnością cieszą się też kredyty tanie, bez prowizji za udzielenie tego rodzaju finansowego wsparcia czy karnych odsetek za zwłokę w spłacie. Warto przy tym pamiętać, że praktycznie wszystkie warunki współpracy z bankiem zawsze można negocjować bądź renegocjować już w trakcie trwania spłaty comiesięcznych rat. 

Ponieważ liczą się koszty kredytu gotówkowego, potencjalny kredytobiorca powinien także skorzystać z kalkulatora kredytowego. Ten wyliczy całkowite koszty, ale także zdolność kredytową, a więc szansę na otrzymanie kredytu. Wystarczy w konkretne rubryki wpisać poszczególne wartości, by oszacować wszelkie opłaty. 

Kredytobiorca musi wiedzieć, że zarówno ranking, jak i kalkulator kredytowy wskazuje jedynie ogólne dane, a te ostateczne warunki współpracy klient banku pozna dopiero po wydaniu decyzji pozytywnej. Trzeba pamiętać, że bank dopasowuje warunki kredytowe do indywidualnych potrzeb swojego klienta, jego oczekiwań, ale też możliwości spłaty. To dlatego również nie ma dwóch takich samych zobowiązań kredytowych, te produkty są zawsze "szyte na miarę".

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry