Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zarabianie na polecaniu? Poznaj sprawdzony sposób na przypływ gotówki!

sieć afiliacyjna
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Szukasz dodatkowego sposobu na zarabianie? A może nie chcesz już dłużej pracować „na etacie”? Skorzystaj ze swoich zasięgów, docieraj do Internautów i zgarniaj prowizję za sprzedaż produktów. Jedyne, co musisz zrobić, to znaleźć zaufaną sieć afiliacyjną i polecać rekomendowane przez nią produkty. Z kim warto zacząć współpracę?

Co to jest afiliacja? Definicja marketingu sprzedażowego

Afiliacja to dość nowy termin w polskim słowniku pojęć marketingowych. W skrócie można określić ją jako zarabianie poprzez polecanie produktów. Taka sprzedaż w Internecie działa na zasadzie win-win. Wygrywa producent i sieć afiliacyjna, Ty zyskujesz prowizję ze sprzedaży, a Internauta kupuje produkt, który spełnia jego potrzeby.

W działaniach marketingu sprzedażowego bierze udział trzech uczestników. Pierwszym jest sieć afiliacyjna, która łączy wydawcę reklamy z reklamodawcą. Kolejnym ‒ wydawca (np. bloger lub vloger), który jest wynagradzany za ruch zakończony sprzedażą, rozpoczęty w momencie kliknięcia przez internautę w opublikowany link, banner lub inny materiał reklamowy odsyłający do konkretnego produktu czy usługi. Ostatnim jest reklamodawca, czyli np. firma zainteresowana promocją swojego produktu.

Dlaczego warto zainteresować się afiliacją?

Udział w promowaniu produktów to dla Ciebie czysty zysk. Nie musisz inwestować ani złotówki, ale zarabiasz na prowizji od sprzedaży produktu, którym zainteresowałeś internautę.

Na taki sposób zarabiania w Internecie możesz spojrzeć z jeszcze innej perspektywy. Jeśli jesteś blogerem lub vlogerem, który buduje swój wizerunek eksperta w określonej dziedzinie, dołączenie do programu afiliacyjnego może wynieść Twoje zasięgi na zupełnie inny poziom. Pokazując, że jesteś na bieżąco z nowościami na rynku, zyskasz jeszcze większe uznanie.

Właśnie dlatego przystąpienie do odpowiedniego programu afiliacji jest tak istotne. Promując produkt lub usługę odpowiadającą tematyce, w której czujesz się jak ryba w wodzie, dużo łatwiej będzie Ci dotrzeć do przyszłych nabywców. Wyobraź sobie, że blogerka parentingowa reklamuje na swoim blogu innowacyjną wiertarkę. A teraz pomyśl, że ten sam produkt promuje vloger zajmujący się remontami domów i aranżacją wnętrz… Na pewno widzisz już różnicę.

Nowa sieć afiliacyjna na polskim rynku

Jedną z najciekawszych sieci jest świeża na polskim rynku LeadAMore, która wprowadza nową jakość do marketingu afiliacyjnego.

Czym wyróżnia się LeadAMore?

  • Dba o to, aby landing page, czyli strony produktów, na które użytkownika przenosi promowany przez Ciebie banner lub link, był dobrze zoptymalizowany. Zadbane strony sprawiają, że użytkownik dłużej na nich przebywa i chętniej dokonuje zakupu.
  • Zajmuje się marketingiem nowości rynkowych albo produktów, które nie są jeszcze popularne w Polsce. Dzięki temu unikniesz szybkiego skanowania treści banneru, a nawet ślepoty bannerowej, czyli omijania wzrokiem reklamy, którą użytkownik widział już wielokrotnie. Możesz być pewny, że przykujesz uwagę swoich fanów, a tym samym zwiększysz szansę na wysoką prowizję ze sprzedaży promowanego produktu.
  • Przystępując do LeadAMore, masz pewność, że sieć sprzedaży prowizyjnej ma wyłączność na promowanie produktów ze swojego katalogu. Zatem nie musisz konkurować z wieloma influencerami, którzy promują to samo. Dzięki temu nie tylko łatwiej, lecz także taniej będzie Ci zareklamować je w wyszukiwarce Google i dotrzeć dzięki relatywnie tanim frazom wysoko na liście wyszukiwania. Takimi ekskluzywnymi ofertami są m.in. puder do wybielania zębów z aktywnym węglem TotalWhite czy jedwabna opaska na oczy gwarantująca regenerujący sen Snovital

Zalety współpracy z siecią afiliacyjną LeadAMore

LeadAMore umożliwia bezpłatną rejestrację dla wielu różnych użytkowników, która od razu daje pełen dostęp do wszystkich funkcjonalności panelu. Sieć jest dostępna dla każdego, kto działa on-line, a wśród jej partnerów są m.in. agencje reklamowe i interaktywne, blogerzy, vlogerzy, wydawcy, specjaliści ds. SEO i SEM, freelancerzy. Skupia się na produktach z kategorii: zdrowie i uroda, suplementy diety oraz usprawnienia życia, ale nie narzuca żadnej formy marketingu sprzedażowego. To oznacza, że akceptuje każdy rodzaj generowanego ruchu. Możesz zarabiać, korzystając np. z kampanii SEM, promocji w mediach społecznościowych albo poprzez kampanie e-mailingowe. Wybór należy do Ciebie!

Pierwsze kroki w marketingu LeadAMore stawiała prawie 10 lat temu, a jej działania były prowadzone tylko w jednym kraju. Dzisiaj funkcjonuje w ponad 20 państwach w Europie. Każdego miesiąca generuje nawet 100 tysięcy leadów. Pracownicy wspierający afiliantów rozmawiają w trzech językach (polskim, angielskim i rosyjskim), bo sieć jest świadoma, jak istotna jest w biznesie wzajemna pomoc wynikająca z dobrej i jasnej komunikacji. Zawsze możesz liczyć na wsparcie opiekuna, kontaktując się z nim drogą mailową albo poprzez komunikator Telegram.

Wśród ekskluzywnych produktów znajdziesz takie, których sprzedaż gwarantuje Ci nawet 50% prowizji. W panelu LeadAMore możesz na bieżąco obserwować statystyki i poziom swoich zarobków w Internecie. Sieć zapewnia codzienne wypłaty o minimalnej wartości 100 euro. Wynagrodzenie otrzymasz w dogodnej dla siebie formie ‒ na swój rachunek bankowy albo konto PayPal.

Czy wiesz, że najaktywniejszy afiliant LeadAMore w ciągu miesiąca zarobił aż 10 tys. euro!? Spróbuj pobić ten rekord ‒ zarejestruj się bezpłatnie na LeadAMore.