Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Mądry kredyt to gwarancja spokoju

Niezależny Doradca Kredytowy
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Decyzja o wzięciu kredytu to jedna z ważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka. Kredyt to duże obciążenie, zwłaszcza w czasach niepewności, którą spowodowała pandemia koronawirusa. Oczywiście nie oznacza to, że ludzie przestali potrzebować gotówki, jednak warunki otrzymania kredytu stały się znacznie bardziej surowe. Tym bardziej opłaca się skorzystać z pomocy doświadczonego doradztwa kredytowego

Przewodnik po świecie finansów

Świat finansów potrafi być skomplikowany. Dlatego bez wątpienia ważne jest, żeby mieć w tym świecie przewodnika. Doradztwo kredytowe to gwarancja tego, że będziemy mieli najlepszą ofertę spośród dostępnych na rynku, a cały proces przebiegnie znacznie bardziej przyjaźnie. Oczywiście banki działają według jednakowych procedur, jednak im lepiej się zna te zasady, tym skuteczniej można aplikować o środki. Przedstawiciele doradztwa kredytowego mają lata doświadczenia, co przekłada się na dobrą znajomość mechanizmów funkcjonowania banków, networking wśród pracowników. Oznacza to, że tacy doradcy zawsze mają najświeższą wiedzę i są w stanie w sposób możliwie skuteczny składać wnioski kredytowe.

Pomoc na etapie przygotowania dokumentów

Skorzystanie z usług doradztwa kredytowego redukuje także czas potrzebny na cały proces starania się o kredyt. To doradca w naszym imieniu kontaktuje się z bankiem, to on podpowiada nam, które dokumenty należy przygotować. Bardzo często może on także w naszym imieniu uzupełnić poszczególne formularze, oczywiście po dostarczeniu mu ich z naszej strony. To bardzo duży komfort, szczególnie, że banki mają bardzo biurokratyczne sposoby działania. Doradca może podpowiedzieć, jak optymalnie złożyć wniosek, aby uzyskać możliwie dużą zdolność kredytową i zmniejszyć prawdopodobieństwo odrzucenia wniosku.

Duże zmiany w bankach

Wsparcie doświadczonego doradcy kredytowego jest szczególnie ważne dzisiaj – w okresie kryzysu gospodarczego. Jest tak, ponieważ on mocno wpływa na banki i ich kondycję. Słabe wyniki banków z kolei zmniejszają ich chęć do przyznawania niskooprocentowanych kredytów. Jednocześnie niestabilna sytuacja na rynku pracy powoduje, że wielu z nas boi się o stabilność swoich miejsc pracy, nawet jeśli pracuje w sektorze publicznych. Te wszystkie warunki zwiększają ryzyko nieotrzymania kredytu. A obecnie jest dobry czas na zakup nieruchomości, ponieważ ich ceny powoli spadają. Inwestycje w mieszkania to także najlepszy sposób na ulokowanie oszczędności. To atrakcyjny kierunek myślenia w czasach, kiedy wartości procentowe oferowane na lokatach bankowych są śmiesznie niskie.

Warto więc pomyśleć nad możliwością skorzystania z oferty doradztwa kredytowego. Taka usługa oczywiście jest płatna procentowo od wysokości kredytu, ale nie są to bardzo wysokie stawki. To uczciwa inwestycja, która znacząco zwiększa nasze szanse na podpisanie upragnionej umowy. Tak samo jak w przypadku procesu sądowego opłaca się zatrudnienie adwokata – podobnie jest w przypadku procesu kredytowego. Warto korzystać z usług doświadczonego doradcy i zredukować swój stres. Dodatkowo zatrudnienie tego rodzaju wsparcia to także możliwość skrócenia całego procesu, co ma bardzo duże znaczenie w przypadku procesu inwestycyjnego.

  Więcej informacji
Publikacja została przygotowana we współpracy z niezależnym ekspertem kredytowym Tomasz Wostal - sprawdź więcej