Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wirtualne biuro - jakie korzyści daje przedsiębiorcom?

Wirtualne biuro
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Wirtualne biuro to usługa, zyskująca coraz większą popularność. To sposób na podniesienie wiarygodności i prestiżu firmy, zwłaszcza w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw. Dodatkowo, wirtualne buro jest rozwiązaniem pozwalającym na wdrożenie sporych oszczędności i usprawnienie prowadzonej działalności biznesowej. Na czym dokładnie polegają usługi świadczone przez wirtualne biura?

Na czym polega usługa wirtualnego biura?

Decydując się na skorzystanie z usługi wirtualnego biura, przedsiębiorca zyskuje adres w prestiżowej lokalizacji, w której zarejestrowana zostaje jego firma. Adres ten zostaje mu udostępniony, na mocy podpisanej umowy, przez operatora biura.  Pozwala to na zwiększenie wiarygodności firmy, której nie trzeba już rejestrować pod własnym adresem domowym. Dodatkowo, poza lokalizacją, pakiety usług świadczone przez operatorów takich biur obejmują najczęściej obsługę korespondencji (np. skanowanie), numer telefonu, możliwość skorzystania z sali konferencyjnej podczas spotkań z klientami, a nawet tabliczkę informującą o firmie na elewacji budynku. Niektórzy operatorzy świadczą dodatkowo usługi wirtualnych asystentów – w takim wypadku poza adresem i skanowaniem poczty, uzyskujemy dostęp do całego wachlarza funkcjonalności w zakresie typowych czynności biurowych. Wirtualni asystenci mogą umawiać swojego klienta na spotkania, odpowiadać na pytania dotyczące oferty firmy, wykonywać polaczenia telefoniczne.

Kto skorzysta na ofercie wirtualnego biura?

Oferta wirtualnych biur skierowana jest do przedsiębiorców, którzy nie prowadzą własnego dużego biura i nie zatrudniają pracowników administracyjnych, ponieważ zasadniczo rodzaj prowadzonej przez nich działalności tego nie wymaga. Z drugiej strony jednak adres w jakiejś prestiżowej lokalizacji, w dużym mieście, zdecydowanie podnosi wiarygodność działalności. Pozwala również na znaczne ograniczenie kosztów. Wirtualne biuro kosztuje zdecydowanie mniej niż faktyczny wynajem lokalu biurowego oraz zatrudnienie pracownika administracyjnego do jego obsługi. Dzięki możliwości zorganizowania spotkań z klientami w salach konferencyjnych wirtualnego biura, rozwiązanie takie staje się naprawdę korzystne. Dzięki temu, klienci kojarzą firmę z eleganckim lokalem w dobrej dzielnicy, a przedsiębiorca nie musi każdorazowo organizować we własnym zakresie miejsca, gdzie mógłby spotkać się z kontrahentami.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę wirtualnego biura?

Wybór wirtualnego biura jest kwestią istotną, wiąże się bowiem z określeniem siedzimy naszej firmy. Klienci będą kojarzyli biznes właśnie z tą lokalizacją, dobrze więc, aby jej wybór był odpowiednio przemyślany. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając biuro?

Rozważyć należy takie kwestie, jak:

  • lokalizacja,
  • zakres usługi podstawowej (czy obejmuje ona sam adres i obsługę korespondencji, czy uzyskamy też numer telefonu, tabliczkę informacyjną, dostęp do sali konferencyjnej),
  • oferowany pakiet usług dodatkowych,
  • stosunek jakości do ceny (lokalizacja w centrum Warszawy z całą pewnością jest znacznie więcej warta, niż peryferia Łodzi).

Rosnąca popularność wirtualnych biur sprawia, że ich operatorzy oferują coraz bardziej rozbudowane pakiety usług dodatkowych. Dzięki nim, skorzystanie z takiej usługi staje się coraz częściej rozwiązaniem godnym rozważenia.

  Więcej informacji
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl/ - usługa biura wirtualnego.