Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego warto inwestować w naukę angielskiego w firmie?

Język angielski dla firm
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

W czasach powszechnej globalizacji znajomość języków obcych, a zwłaszcza języka angielskiego to sposób na zawieranie kontaktów biznesowych. Jeśli firma zatrudnia wykwalifikowanych pracowników znających języki to ma możliwość wejścia na rynek międzynarodowy. Jednak odpowiednie doświadczenie czy wykształcenie zawodowe nie zawsze idzie w parze ze znajomością języka obcego. Dlatego kursy angielskiego dla firm to sposób na zwiększenie kwalifikacji pracowników, a co za tym idzie podniesienie kompetencji całej firmy.

Co to jest elearning języka angielskiego?

Kursy elearningowe to kursy językowe online, które są udostępniane przez specjalnie do tego przystosowane platformy do nauki. Platformy elearningowe zwykle oferują zarówno angielski dla firm, jak szkolenia dla indywidualnych użytkowników. Cechą charakterystyczną kursów online jest ich przystosowanie do samodzielnej nauki, dzięki czemu nie wymagają kontaktu z lektorem. Jednak właśnie dlatego, że mają być użytkowane samodzielnie, platformy elearningowe zostały profesjonalnie przygotowane jako jednolity kurs językowy - nie składają się z przypadkowo zebranych ćwiczeń. Metody nauczania różnią się między poszczególnymi platformami do nauki języka, jednak dobre platformy stosują narzędzia grywalizacyjne, które mają za zadanie stymulowanie motywacji użytkowników danej platformy.

Jakie są atuty kursu angielskiego dla firm na platformie elearningowej?

Szkolenia online z języka angielskiego mają wiele zalet. Pierwszym mocnym punktem, który warto podkreślić jest cena takiego kursu. W porównaniu do tradycyjnych kursów stacjonarnych, kurs online jest o wiele tańszy. W związku z tym nie tylko pozwala na oszczędność pieniędzy, ale umożliwia objęcie takim kursem większej ilości pracowników. Dodatkowo z powodu swojej dostępności online, szkolenie z angielskiego jest możliwe dla każdego pracownika - nawet w sytuacji gdy firma ma wiele oddziałów i jest rozrzucona po całym świecie.

Innym aspektem nauki, w którym kursy elearningowe wyróżniają się są różnice w poziomach znajomości języka występujące pomiędzy pracownikami. Platformy elearningowe nie wymagają tworzenia dedykowanych grup, a przez to każdy użytkownik platformy uczy się indywidualnie. Oznacza to, że może uczyć się we własnym tempie oraz skupiać się na swoich rzeczywistych brakach i problemach.

Angielski dla firm to szczególny rodzaj kursu, bo wymaga od szkolenia nie tylko merytorycznego przygotowania czy też finansowych ulg, ale również możliwości kontrolowania przez firmę czy jej pracownicy rzeczywiście wynoszą jakieś korzyści z uczęszczania na taki kurs. Dzięki temu, że nauka odbywa się przy pomocy komputerów (a także innych urządzeń umożliwiających dostęp do internetu takich jak telefony czy tablety) platforma elearningowa jest w stanie dostarczyć raporty dotyczące aktywności pracowników na platformie (tak jak wyjątkowo szczegółowe raporty oparte na statystykach aktywności użytkowników jakie dostarcza platforma ELLA).