Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Do czego wykorzystać narzędzia Tableau?

Tableau
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Każdy szybko rozbudowujący się biznes musi mierzyć się z ogromem danych, jaki codziennie napływa do firmy. Aby móc prawidłowo weryfikować kolejne kroki rozwoju potrzebne jest odpowiednie zestawianie ze sobą otrzymanych informacji. Ich interpretacja często była możliwa jedynie dla osób dokładnie wyedukowanych w dziedzinie programowania. Analizy danych były skomplikowane i czasochłonne. Jednak dzięki Business Intelligence ta sytuacja ulega zmianie. Jednym z najlepszych narzędzi opierających się na tej nowej technologii jest Tableau.

Czym jest Tableau?

Tableau to grupa narzędzi Business Intelligence, które pomagają pracownikom w każdym dziale uporządkować oraz przeanalizować dane. Łączą ze sobą informacje zdobyte z różnych programów i przedstawiają je w prosty i zrozumiały sposób. Odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania, nie wymagając przy tym wiedzy z zakresu programowania. Dlatego niezależnie od tego czy jesteś księgowym, content managerem czy specjalista SEO, bez problemu odnajdziesz te informacje, które są Ci najbardziej potrzebne.

Do czego wykorzystać Tableau?

Tableau ma bardzo szeroką lista zastosowań, które są dopasowane do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Przydatne jest szczególnie w dużych firmach, gdzie występuje potrzeba konsultacji informacji między wieloma działami. W takim procesie nie trudno o pomyłkę oraz nadmierną ilość niepotrzebnych danych.

Dzięki podłączaniu, transformacji oraz czyszczeniu danych, pracownicy widzą te najważniejsze, pełniące najistotniejszą rolę w analizie.

Raportowanie jest zautomatyzowane a przy tym zaawansowane. Dzięki temu można dokonać dogłębnej weryfikacji wybranych zagadnień, aby skuteczniej zaplanować dalszą strategię biznesową. Tableau umożliwia administratorowi narzędzia nadawanie uprawnień poszczególnym pracownikom i monitorowanie tego kto loguje się, aby z niego skorzystać. Użytkownicy mają dostęp do aktualizowanych na bieżąco raportów, a więc przedstawiane są im jak najświeższe informacje. To pozwala na sprawne zapoznanie się z danymi, przedstawienie swoich opinii i wytłumaczenie wszelkich niejasności. Tableau ułatwia komunikację między poszczególnymi działami, co skraca czas potrzebny na podejmowanie istotnych działań.

Pracownicy korzystający z narzędzia mogą sami wybierać, jakie będzie źródło odczytywanych przez nich danych. Co więcej, mogą być one przedstawione w formie wykresów, które ułatwią wyciąganie wniosków z analizy.

Ponadto dostęp do danych można mieć różnych urządzeń m.in. smartfonu a przesyłanie raportów jest bardzo proste. Dzięki temu bezproblemowo możesz dotrzeć do potrzebnych informacji niezależnie od tego gdzie się znajdujesz oraz wysłać je do swojego współpracownika lub klienta.

Korzystanie z Tableau jest intuicyjne i skoncentrowane na poprawieniu wydajności firmy. Dlatego szkolenie z zakresu jego użytkowania skierowane jest do każdego działu, który potrzebuje danych, aby móc sprawnie wykonywać swoje obowiązki.