Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego kantory internetowe zdobywają polski rynek wymiany walut?

Kantor online
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Serwisy internetowe służące do wymiany walut stanowią dużą konkurencję dla tradycyjnych podmiotów świadczących tego typu usługi (banków i kantorów stacjonarnych).

Skąd wzięła się tak duża popularność serwisów online do wymiany walut?. Co powoduje, że usługi tych instytucji zyskują coraz więcej zwolenników?.

Zawsze najważniejsze (w kontekście przeprowadzania transakcji finansowych) będą dwa aspekty, czyli odniesione korzyści z takiej wymiany oraz jej bezpieczeństwo. Ponadto, jeżeli korzystanie z serwisu nie będzie wygodne (intuicyjne), to takie rozwiązanie raczej się nie przyjmie. W przypadku wymiany walut mamy do czynienia z prostymi operacjami i dlatego największą uwagę należy zwrócić na to, czy serwis jest dopasowany do potrzeb klienta i czy zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa oraz elastyczność działania.

Jeśli możesz płacić mniej, po co przepłacać?

W serwisach wymiany walut, zarówno w tych zwykłych kantorach internetowych, jak i społecznościowych, spready są zazwyczaj o wiele niższe niż w bankach i kantorach stacjonarnych. Kantor online daje użytkownikowi dwie opcje. Można skorzystać z serwisu, sprawdzając aktualny kurs euro np. na stronie https://www.kantorekspert.pl i wymieniać walutę od ręki albo ustalić oczekiwany kurs wymiany.

kantoronlinekantorekspert pl

Tym, czego obawiają się osoby, które w przy wymianie waluty dotychczas korzystały tylko z kantorów stacjonarnych oraz banków, to bezpieczeństwo transakcji. Dlatego warto wybierać kantor online o ugruntowanej pozycji i najlepiej taki, który może pochwalić się bardzo dobrymi opiniami zarówno od klientów, jak i zewnętrznych instytucji. Przykładem może być wspomniany powyżej KantorEkspert.pl, który świadczy od wielu lat swoje usługi w zakresie wymiany walut na wysokim profesjonalnym poziomie. Doceniają to zarówno Klienci, jak i eksperci z branży finansowej. KantorEkspert.pl jest finalistą konkursu na najlepszy kantor online w Polsce, zorganizowanego przez największy kongres inwestycyjny w Europie - Invest Cuffs 2019.