© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego warto inwestować w talent management?

Zarządzanie talentami
 |  Redakcja  |  Biznes i finanse

Kompetencje, wiedza i doświadczenie zebranego zespołu to zdecydowanie jeden z najcenniejszych zasobów każdego przedsiębiorstwa. Opracowanie kompleksowej ścieżki rozwoju pozwala firmie wyszkolić specjalistów na każdym szczeblu i ograniczyć wydatki, związane z rekrutacją czy opłaceniem headhunterów. Aby wesprzeć pracowników na drodze do kolejnych awansów, warto zainteresować się zagadnieniem tzw. talent management – procesem, który pomoże wykształcić unikalną kulturę pracy i pomoże stażystom stać się starszymi specjalistami.

Talent management, czyli jak uwolnić maksimum potencjału?

Talent management, określane również jako zarządzenie talentami w organizacji, to komplet działań, zorientowanych wokół znajdywania, rekrutacji i poszerzaniu kompetencji najbardziej perspektywicznych specjalistów. Aby proces ten mógł przynieść spodziewane rezultaty, należy uwzględnić w nim cały szereg czynników dodatkowych, związanych m.in. z odpowiednim systemem premii i awansów, które zachęcą pracowników do nieustannego rozwoju i połączą ich z firmą na kolejne lata.

Jak sprawić, aby zabiegi w zakresie talent management przyniosły oczekiwane rezultaty? Jednym z fundamentalnych działań jest wdrożenie skutecznych metod selekcji najbardziej uzdolnionych pracowników, którzy będą stanowić o sile firmy w najbliższej przyszłości. Aby tego dokonać, większość firm stawia na sprawdzone metody, takie jak cykliczne oceny wydajności czy weryfikacja poczynionych postępów. Warto pamiętać jednak, że stosowane dotychczas metody można usprawnić za pośrednictwem odpowiedniego oprogramowania HR.

Czy talent management można nadzorować poprzez systemy HR?

Zarządzanie talentami w organizacji z wykorzystaniem systemu kadrowo-płacowego opiera się na twardych, mierzalnych danych. Co więcej, możliwość błyskawicznego udostępnienia zebranych wyników uprawnionym pracownikom sprawia, że stworzenie kompletnych, zaawansowanych raportów staje się kwestią zaledwie kilku minut. Szefowie zespołów i kadra menedżerska zyskują tym samym skuteczne, wielofunkcyjne narzędzie do zadań specjalnych, które przysłuży się w opracowaniu skutecznej strategii rozwoju.

Warto pamiętać jednak, że talent management powinien iść w parze z doskonałą organizacją wewnętrzną przedsiębiorstwa. Jednym z najbardziej istotnych czynników, wpływających na zarządzanie talentami w organizacji, jest transparentność procesów wewnętrznych. Zatrudnianym specjalistom należy zapewnić narzędzia, które ułatwią błyskawiczną komunikację i nadzorowanie realizacji celów. Program ERP powinien łączyć powyższe funkcjonalności z działaniami w obrębie talent management, zapewniając zupełnie nową jakość i kulturę pracy.

talent management

Dlaczego warto powierzyć talent management programowi TETA?

Aby zarządzanie talentami w organizacji spełniło pokładane oczekiwania, należy zainwestować w oprogramowanie, które połączy fachową obsługę działu kadr i płac z monitoringiem postępu specjalistów. Jednym z systemów tego typu jest Unit4 Talent Management, który można zintegrować z systemem TETA HR – jednym z wiodących systemów ERP, z którego korzysta już ponad 2000 firm z całej Polski. Dołącz do zadowolonych klientów firmy Unit4 i zadbaj o rozwój swoich pracowników.

Źródło: Systemy TETA – teta.unit4.com

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry