Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak można zarabiać na kryptowalutach?

zarabianie na kryptowalutach
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Wielu z was szuka alternatywnych sposobów na zarabianie pieniędzy. To zrozumiałe gdyż praca na etacie, umowie zlecenie czy o dzieło często nie generuje wystarczających przychodów na spokojne i bezpieczne funkcjonowanie oraz opłaty. Większość z was zapewne słyszała już o kryptowalutach. W jaki sposób można na nich zarabiać? To pytanie pojawia się dość często i dziś postaramy się na nie odpowiedzieć.

Czym są kryptowaluty?

Najprościej rzecz ujmując są to zaszyfrowane, zdecentralizowane waluty cyfrowe oparte o technologię przetwarzania łańcuchów bloków czyli blockchain. Decentralizacja oznacza, że nikt nie sprawuje nad nimi bezpośredniej kontroli ponieważ przetwarzane są przez użytkowników i sprzęt komputerowy rozproszony po całym świecie. Takie przetwarzanie prowadzi zazwyczaj do otrzymywania nagrody w postaci wydobywania danej kryptowalutyJest to jeden z podstawowych i głównych sposobów w jaki można zarabiać na kryptowalutach. Wystarczy komputer podłączony odpowiednim oprogramowaniem do sieci danego projektu. Użyczając naszą moc obliczeniową dla przetwarzania transakcji, sami otrzymujemy nagrodę. Często takie działanie nazywane jest kopaniem kryptowalut, a sprzęt koparkami. Warto tutaj jednak zwrócić uwagę na koszt wydobycia czyli energii elektrycznej.

inwestowanie w kryptowaluty

Jakie są sposoby aby zarabiać na kryptowalutach?

Oprócz wspomnianego już zarabiania na kopaniu kryptowalut macie do dyspozycji jeszcze co najmniej dwa sposoby jak można zarabiać na kryptowalutachPierwszym i najbardziej oczywistym jest inwestowanie i kupowanie kryptowalut aby potem sprzedać je po wyższej cenie. Jest to metoda praktykowana i lubiana przez ludzi. Niestety ma też oczywiste mankamenty takie jak potrzeba posiadania kapitału inwestycyjnego oraz ryzyko obarczone dużą zmiennością na tym rynku. Aby odpowiednio zarobić potrzebne jest posiadanie nie mniej niż 5000-10000 zł gotówki. Wówczas inwestowanie ma jakikolwiek sens. Warto się również uzbroić w cierpliwość ponieważ wiele projektów kryptowalutowych znajduje się obecnie w trendach bocznych, lekko wzrostowych dlatego aby dały zarobić może być potrzebne wiele miesięcy zanim uzyskacie satysfakcjonującą was stopę zwrotu. Jeśli ciekawi was gdzie i jak kupić Bitcoina za złotówki polecamy przeczytać ten artykuł. Zawarto w nim sporo przydatnych informacji na ten temat. W przypadku inwestowania można je podzielić na dwa podejścia: krótko i długoterminowe. W przypadku podejścia krótkoterminowego warto abyście mieli nieco szerszą wiedzę na temat analizy techincznej oraz rozumieli na czym polega takie obracanie instrumentami finansowymi. W przypadku inwestycji długoterminowych użytkownik po prostu musi obrać konkretny horyzont inwestycyjny np. 1,2 czy 3-5 lat. Następnie kupić kryptowaluty za odpowiednią kwotę i czekać. Warto jednak monitorować w miarę regularnie co dzieje się w przypadku poszczególnych projektów gdyż zdarzają się sytuacje, w których trzeba szybko reagować i np. sprzedawać gdyby wydarzyło się coś złego. Dobrym pomysłem jest także kupowanie na kilka lub nawet kilkanaście razy tak aby uśredniać wartośc inwestycji. W ten sposób zmniejszamy ryzyko. 

kryptowaluty

Zarabianie pasywne na poleceniach

Jednym ze sposobów na zarabianie na kryptowalutach jest tzw. przychód pasywny czyli zarabianie poprzez polecanie platformy do handlu kryptowalutami i rejestrację użytkowników przez linki referencyjne. Nazywane to bywa programem partnerskim lub afiliacyjnym. Dość dobrze stworzony tego typu program ma polska giełda kryptowalut i giełda bitcoin BitBay, która umożliwia zarabianie nawet 30% wartości prowizji odprowadzanej do giełdy. Przy małej ilości poleceń kwoty te może nie są wysokie ale mając kilkudziesięciu lub kilkuset poleconych użytkowników dają szansę na zarabianie przyzwoitych pieniędzy. Aby taki program partnerski miał sens trzeba mieć dobry pomysł oraz aktywnie promować daną platformę. Nie wystarczy jedynie zaprosić kilku czy kilkunastu znajomych aby zaczęło to nam odpowiednio zarabiać. Niektóre najlepsze giełdy kryptowalut oferują także prowizje kwotowe od poleceń, a nie tylko takie prowizyjne. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych najlepszych platform do handlu i wymiany walut cyfrowych zobaczcie ten ranking giełd kryptowalut. Znajdziecie tam obszerne i kompleksowe informacje na temat poszczególnych platform z różnych krajów oraz sposoby naliczania prowizji od obrotu i w ramach programów partnerskich.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiacie się czy i jak można zarabiać na kryptowalutach to mamy nadzieję, że ten artykuł przybliżył wam dostępne możliwości. Macie kilka wariantów do wyboru. Warto jednak pamiętać, że rynek kryptowalut rządzi się swoimi prawami, bywa bardzo chwiejny i niestabilny. Poszczególne projekty mogą przestać istnieć lub stracić na wartości 99%. Podobnie niestety działo się również z poszczególnymi giełdami kryptowalut, które bywały ofiarami ataków hakerskich lub po prostu bankrutowały. Dlatego zalecamy wam wzmożoną ostrożność rozpoczynając swoją przygodę z tego typu zarobkowaniem.