Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Skup aut – to pomysł na szybką sprzedaż auta

skup samochodów
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Sprzedaż starszego modelu samochodu, który ma swoje wady może być trudne. Klienci pochodzący np. z portali ogłoszeniowych zwykle są wymagający i często rezygnują z zakupu czasami nawet z błahych powodów. Inna sprawa ma się w przypadku skupów aut. Te podmioty chętnie odkupią od Ciebie każdy samochód. Poniżej dokładniej opisujemy całą procedurę.

Skup aut – jak to działa?

Skupy samochodów wyrastają jak grzyby po deszczu w większych miastach. Jak Polska długa i szeroka, można spotkać specjalistów z zakresu skupowania samochodów i ponownego wprowadzania ich do obrotu. Cieszą się dużą popularnością, bo to najszybsza droga do sprzedaży starszego modelu samochodu.

Skup to atrakcyjna alternatywa dla innych metod sprzedaży samochodów – właśnie dlatego wzbudza zainteresowanie wielu osób chcących szybko pozbyć się swojego auta. Transakcję można zrealizować nawet w ciągu jednego dnia i od razu otrzymać zapłatę gotówką albo przelewem – bez czekania! Jedną z lepszych firm realizujących takie usługi w centralnej Polsce jest skup samochodów Warszawa, który od lat jest liderem na rynku motoryzacyjnym w stolicy i jej najbliższych okolicach. Firma skupuje pojazdy każdego rodzaju: osobowe, ciężarowe – każdą markę i model. Dlatego jeśli posiadasz samochód przeznaczony do sprzedaży, najlepiej skontaktować się z firmą i ustalić warunki współpracy.

Czy w skupie sprzedamy każde auto?

Skupy nie oczekują cudów po samochodach, które są do nich zgłaszane. Niemal każdy samochód zainteresuje przedsiębiorców prowadzących tego rodzaju działalność. Również uszkodzony czy powypadkowy, na którego w normalnej formie trudno byłoby znaleźć kupca. I jak wykazują statystyki, do skupów zazwyczaj trafiają właśnie samochody, w których zdiagnozowano jakieś nieprawidłowości, choć oczywiście można także sprzedać tam całkowicie sprawne auto.

Ile dostaniemy za auto sprzedane w skupie?

Cena za samochód w skupie będzie oczywiście niższa niż rynkowa. Trzeba jednak pamiętać, że w normalnych okolicznościach nie ma szans na tak szybkie sprzedanie samochodu i załatwienie wszystkich formalności w ciągu jednego dnia, a skup samochodów to umożliwia

Co z samochodem nienadającym się do dalszej jazdy?

Czy skup samochodów przyjmuje pojazdy w złym stanie technicznym i te, które nie nadają się do dalszej jazdy? Oczywiście. W tym momencie samochody jednak nie są przeznaczane do dalszej sprzedaży. Wszystkie sprawne części są wyciągane przez wykwalifikowanych pracowników i przeznaczone do sprzedaży części używanych. Pozostałości samochodu najczęściej lądują w firmie takiej jak Złomowanie aut Warszawa. Złomowanie to jedyna legalna metoda na wycofanie samochodu z obiegu. Trzeba pamiętać, że proces kasacji powinien być przeprowadzony przez wyspecjalizowaną i działającą zgodnie z przepisami prawa Stację Demontażu Pojazdów. Jedynie taka firma jest w stanie przygotować nam zaświadczenie, które pozwoli nam na wyrejestrowanie samochodu w urzędzie.