Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak otworzyć punkt kurierski i zarabiać co najmniej 5 tysięcy

punkt kurierski
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Korzystanie z usług kurierskich to już część naszej codzienności. Duży wpływ na to ma fakt, że coraz więcej kupujemy przez internet. Wraz z rozwojem branży, powstają nowe punkty kurierskie, które są dużym ułatwieniem przy nadawaniu i odbieraniu przesyłek. Jak otworzyć punkt kurierski, który będzie przynosił zysk?

  1. Na czym zarabia punkt kurierski?
  2. Jak otworzyć punkt kurierski, który będzie przynosił zysk?

Chcąc nadać lub odebrać paczkę, jeszcze niedawno byliśmy uzależnieni od kuriera. Było to mało komfortowe, bo wymagało oczekiwania w domu, aż kurier się pojawi. Obecnie powstaje coraz więcej punktów kurierskich, gdzie możemy odbierać i nadawać paczki. Nie tylko w dużych miastach, ale i w mniejszych miejscowościach.

Na czym zarabia punkt kurierski?

Branża kurierska jest jedną z 3 najszybciej rozwijających się branż w Polsce. Z tego powodu punkt kurierski jest opłacalnym biznesem. Z usług kurierskich korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Dotyczy to nie tylko odbierania, ale też nadawania paczek. Choć to drugie jeszcze niedawno było mało atrakcyjne cenowo dla klientów indywidualnych, dziś jest zupełnie inaczej. Jednak największy dochód punktów kurierskich pochodzi z paczek nadawanych przez przedsiębiorców. Jest to 60-70 procent zysku. Punkty zarabiają też na przesyłkach międzynarodowych, wysyłce towaru na paletach oraz usługach zamawiania kuriera do domu lub firmy. Punkt kurierski zarabia na różnicach pomiędzy ceną przewozu uzyskaną od partnera, a ceną, którą klient płaci za wysłanie paczki. W grę wchodzą także usługi dodatkowe, takie jak ubezpieczenie czy powiadomienie sms. Jak otworzyć punkt kurierski możesz się dowiedzieć na stronie https://pakersi.pl/jak-otworzyc-punkt-kurierski.

Jak otworzyć punkt kurierski, który będzie przynosił zysk?

Punkt kurierski jest pośrednikiem pomiędzy firmą kurierską, a klientem indywidualnym i biznesowym. Współpracuje on z wieloma przewoźnikami, dzięki czemu w jednym miejscu możemy skorzystać z usług wielu firm kurierskich. Taka współpraca sprawia, że punkt może dopasować ofertę do każdego rodzaju przesyłki i zaoferować atrakcyjne ceny. Możesz samodzielnie założyć punkt kurierski lub skorzystać z franczyzy, takiej jak https://pakersi.pl/. Firma posiadająca wiele punktów franczyzowych ma możliwość wynegocjowania lepszych stawek u firm kurierskich, co przełoży się na Twoje zarobki. Mogą one wynieść od 5 tysięcy w górę. Zyskujesz też pewność zleceń, co nie jest oczywiste w przypadku samodzielnej działalności. Nie wszyscy przewoźnicy chcą bowiem podpisywać umowy z punktami prowadzonymi przez samodzielnych przedsiębiorców. Wybierając franczyzę unikasz wielu błędów i podejmowania trudnych decyzji, bo ktoś już to wcześniej zrobił za Ciebie.