Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Na co się ubezpieczyć? Przedstawiamy najważniejsze polisy, jakie powinieneś wykupić!

ubezpieczenie na życie
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Każdego z nas może spotkać coś złego, co zarówno uszczupli nasz majątek, jak i spowoduje obniżenie stanu zdrowia. Niestety nie będziemy w stanie uchronić się przed każdym przykrym zdarzeniem, jednak z pewnością możemy zabezpieczyć się przed jego skutkami. Aby zawsze mieć poczucie bezpieczeństwa, polecamy zakup kilku podstawowych polis, takich jak ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie na życie, czy autocasco.

Ubezpieczenie na życie – najważniejsze z ubezpieczeń

Podstawowym ubezpieczeniem, o jakie każdy z nas powinien zadbać, jest ubezpieczenie na życie. Jego celem jest przede wszystkim zabezpieczenie sytuacji finansowej najbliższej rodziny osoby ubezpieczonej, na wypadek jej śmierci. Polisa ta pozwoli im na przetrwanie najtrudniejszego okresu i zabezpieczy ich byt nawet w bardzo ciężkiej sytuacji.

Co więcej, polisa na życie może zostać rozszerzona dodatkowymi polisami. Mogą one obejmować ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, wsparcie w razie utraty pracy, inwalidztwa, ciężkiej choroby, czy pomoc po przebytym wypadku komunikacyjnym. Towarzystwa ubezpieczeniowe przewidują cały szereg tego rodzaju opcji. Warto wskazać, że pewną formą ubezpieczenia na życie jest ubezpieczenie grupowe – dedykowane pracownikom i zakładom pracy.

Ubezpieczenie domu lub mieszkania – nigdy o nim nie zapominaj!

Praktycznie zawsze najbardziej wartościowym składnikiem naszego majątku jest dom lub mieszkanie. Ich ubezpieczenie jest dokładnie tak samo istotne, jak ubezpieczenie na życie: nieruchomość stanowi centrum naszego codziennego życia i musi być szczególnie chroniona – tym bardziej, że zawsze narażeni jesteśmy na szereg zdarzeń, które mogą ją po prostu zniszczyć.

Ubezpieczenie domu lub mieszkania zabezpiecza przed całym szeregiem zdarzeń, takich jak zalanie, pożar, przepięcie, itp. Co więcej, co do zasady nieruchomości chronione są również na wypadek włamania lub zniszczenia w wyniku aktu wandalizmu. Ponadto, bardzo często takie produkty ubezpieczeniowe dysponują dodatkowym zakresem ochrony.

Autocasco – dla bezpieczeństwa naszego auta

Wykupując różne pakiety ubezpieczeniowe nie możemy zapominać o naszym samochodzie. Wprawdzie każdy właściciel auta jest zobowiązany do zakupu obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej, jednak OC nigdy nie chroni kierowcy, który doprowadził do danego zdarzenia drogowego. Aby dysponować taką ochroną, powinniśmy zakupić nieobowiązkowe autocasco.

Dzięki autocasco możemy mieć pewność, że ubezpieczyciel sfinansuje naprawę naszego samochodu – nawet wówczas, gdy to my spowodujemy wypadek lub kolizję. Autocasco zabezpiecza również przed kradzieżą samochodu, jego zniszczeniem w wyniku aktu wandalizmu, czy też uszkodzeniem w wyniku zdarzenia losowego – takiego jak np. pożar czy grad. Bez wątpienia warto zakupić także i tego typu ubezpieczenie, by ze spokojem poruszać się na każdej drodze.

Ubezpieczenie szkolne – dla naszych dzieci

Szczególną opieką ubezpieczeniową powinniśmy też otoczyć nasze pociechy. Niestety: dzieci w wieku szkolnym mają szczególne tendencje do narażania się na niebezpieczeństwo i narażone są na najróżniejsze wypadki. Aby i w tym przypadku zabezpieczyć możliwość ich szybkiego i skutecznego leczenia, polecamy zakup ubezpieczenia szkolnego.

Ubezpieczenie szkolne to rodzaj ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Przewiduje ono wypłatę odszkodowania w przypadku wystąpienia różnego rodzaju uszkodzeń ciała, hospitalizacji, czy zapadnięcia przez dziecko na poważną chorobę. Bez wątpienia taka polisa będzie ciekawym uzupełnieniem oferty, jaką przedstawia np. ubezpieczenie na życie.

Ubezpieczenia dostępne w każdej formie

W naszej opinii zawsze warto się ubezpieczać, by mieć poczucie codziennego komfortu. Zakup każdej polisy jest też niezwykle łatwy, bez względu na to, czy będzie to autocasco, ubezpieczenie nieruchomości, czy ubezpieczenie na życie. Online jesteś w stanie nabyć każdą z nich, bez konieczności wychodzenia z domu. Zachęcamy, aby z takich możliwości skorzystać.