Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Planujesz rozwój działalności? Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z leasingu

kalkulator leasingowy
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Planując rozwój biznesu nie sposób robić tego bez powiększenia floty służbowych aut. Szczególnie w dobie pandemii, kiedy poruszanie się samochodem jest najbezpieczniejszym sposobem podróży. Niestety kupno oraz kredyt są bardzo drogie, a kiedy jesteśmy na etapie rozwoju działalności, koszty przez nas ponoszone powinny być jak najniższe. Dobrym i korzystnym rozwiązaniem jest wzięcie leasingu.

Rodzaje leasingu dla firmy

Planując kolejne samochody firmowe, nie zawsze mamy pewność czy ich kupno na własność to najlepsze rozwiązanie. W Polsce istnieje bardzo szeroki sektor tzw. małych oraz średnich firm, dla których kupno auta to duża inwestycja. Dzięki leasingowi na auto możemy powiększyć naszą flotę o wybrany pojazd bez inwestowania własnego kapitału.

Leasing jest formą dzierżawy samochodu, bez jednoczesnej konieczności kupowania go. Auto jest tymczasowo przekazywane danej osobie fizycznej lub podmiotowi gospodarczemu, który w zamian deklaruje się uiszczać za to regularne opłaty. Właścicielem użyczonego towaru trwale pozostaje strona udzielająca leasingu, np. Santander Consumer Multirent.

Najpopularniejszymi formami leasingu jest leasing operacyjny i finansowy. Różnią się one między sobą zarówno konsekwencjami podatkowymi, jak i sposobem przechodzenia własności. W leasingu operacyjnym leasingobiorca może nabyć użytkowane auto po zakończeniu okresu umowy, a w przypadku finansowego własność za auto przechodzi na niego automatycznie.

Zalety leasingu

Leasing ma wiele zalet, dlatego staje się coraz bardziej popularny wśród przedsiębiorców. Do głównych zalet leasingu należą:

  • łatwiej jest z niej skorzystać niż zaciągnąć kredyt na auto;
  • opłaty dotyczą tylko wykorzystywania pojazdu;
  • ewentualne zniżki na wybrane modele samochodów;
  • podmiot przekazujący auto w leasingu pokrywa ubezpieczenie;
  • krótki czas wydania leasingowanego pojazdu po jego zarejestrowaniu;
  • leasingodawca ewentualnie pokrywa część opłat np. naprawy pojazdu.

Ile to kosztuje?

Opłaty za leasing i ewentualne koszty możemy obliczyć sobie dzięki kalkulatorowi leasingowego, który znajdziemy na stronie internetowej Santander Consumer Multirent. Ponadto decydując się na samochody firmowe w leasingu możemy obniżyć koszty, wprowadzając kartę paliwową. Dzięki niej nasi pracownicy będą mogli bezgotówkowo rozliczać się za każde tankowanie, a my będziemy mogli w prosty sposób sprawować kontrolę nad wydatkami związanymi z podróżami w swojej firmie.