Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dropshipping na Allegro - co warto wiedzieć?

Dropshipping na Allegro
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Z roku na rok branża e-commerce w Polsce rozwija się coraz bardziej. Potwierdzeniem tego są badania, które mówią nam, że aż 60 internautów w roku 2019 przeprowadziło zakupy przez internet. To naprawdę spora liczba osób, dlatego coraz więcej ludzi rozważa założenie swojego własnego biznesu online. Największym ryzykiem, jakie się z tym wiąże, jest oczywiście inwestycja pieniędzy. Prawda jest jednak taka, że nie jest ona konieczna, jeśli postawimy na platformę sprzedażową, taką jak Allegro oraz model tak zwanego dropshippingu. Co warto wiedzieć na ten temat?

Dropshipping - co to jest?

Dropshipping to nic innego jak model logistyczny, w którym odpowiedzialność dostarczenia towaru leży na nie samym sprzedawcy, a konkretnej hurtowni, z którą sprzedający ma podpisaną stosowną umowę. W związku z tym jest to sklep internetowy ze swoją własną wirtualną siedzibą, jednak bez fizycznego magazynu. On należy tylko i wyłącznie do hurtowni, która odpowiedzialna jest za otrzymywanie zleceń od sprzedawcy i wysłanie opłaconych produktów kupującym. Na czym zarabia sprzedający? Jest on swoistego rodzaju pośrednikiem, którego marżą jest różnica w cenie, jaka proponowana jest przez hurtownię, a ta, którą oferuje klientom.

Zarabianie bez wychodzenia z domu

Za sprawą przeniesieniu handlu do przestrzeni internetowej, a także podpisaniu umowy z hurtownią dochodzi do momentu, kiedy względem tego modelu muszą być wykorzystywane przepisy Kodeksu Cywilnego. Co nam to daje? Przede wszystkim możliwość bardzo prostego handlu bez konieczności zakładania sklepu. Jak jednak prowadzić sprzedaż bez fizycznego sklepu? Pomagają nam w tym wszelkiego rodzaju platformy sprzedaży internetowej, na których możemy sporo zarobić, zupełnie bez wychodzenia z domu. W Polsce najpopularniejszym serwisem tego typu jest oczywiście Allegro. To platforma, o której według raportu Gemius, słyszało aż 80 procent wszystkich osób, które robią zakupy drogą online.

Jakimi zaletami cechuje się sprzedaż na Allegro?

Allegro jest przez wielu uznawane za dropshippingowy raj. Za sprawą tego serwisu możemy bardzo łatwo rozkręcić nasz internetowy biznes, gdyż otrzymujemy dostęp do setek tysięcy klientów, którzy każdego dnia korzystają za tej platformy. Jak zostać takim e-przedsiębiorcą? Jedyne co musimy zrobić, to założyć swoje konto. W związku z tym, kiedy weźmiemy pod uwagę, że nie płacimy naszym pracownikom, których de facto nie ma, nie wnosimy opłat dla firmy kurierskiej oraz nie przejmujemy się czynszem za budynek, zauważymy, że nasza firma nie ponosi praktycznie żadnych kosztów. W związku z tym, jeśli nie mamy odpowiednich funduszy, aby rozpocząć prawdziwą działalność, może to właśnie dropshipping na Allegro jest idealnym rozwiązaniem, które pozwoli nam się wzbogacić, a przy tym nie wkładać zbyt dużo od siebie.

Dlaczego odpowiedni kontakt z hurtownią jest tak ważny?

Wiele osób uważa, że bezpłatne wystawiania produktów na allegro to nic innego jak przepis na sukces. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, a kluczem do niego jest korzystna współpraca z hurtownią. To od nas zależy, w jaki sposób zareklamujemy swój towar na Allegro, jaką obierzemy strategią cenową, a także, czy marża, jaką narzucimy, nas zadowoli. Cała reszta to zadanie hurtowni, a my po prostu nie musimy się nią przejmować. 

W związku z tym na samym starcie warto samodzielnie przetestować, co potrafi dana hurtownia. Zanim zaczniemy swój dropshippingowy biznes na Allegro, warto sprawdzić kilka hurtowni. Jak to zrobić? Jedyne co musimy zrobić, to zamówić różne produkty oraz obserwować komunikację, terminowość dostawy, a także samą jakość usługi. Takie działanie sprawi, że zyskamy wszelkie konieczne informacje, które okażą się absolutnie niezbędne w czasie prowadzenia swojej działalności. Dlaczego? Możemy być pewni, że nie jeden klient zapyta nas o cechy danego produktu lub też jego szczegółowy wygląd, a także, dlaczego czekał na produkt dzień lub dwa dłużej. W przypadku, gdy nie będziemy w stanie odpowiedzieć na te pytania, stracimy wielu klientów.

W przypadku, gdy nie chcemy robić tego samodzielnie, możemy skorzystać z rozwiązań, które ułatwią nam cały proces dropshippingu. Na rynku aż roi się od wszelkiego rodzaju płatnych pakietów, które zapewnią nam bazą konkretnych w pełni sprawdzonych dostawców. Pozwoli nam to na stworzenie gotowego sklepu internetowego, gdzie będziemy w stanie zyskiwać pomoc odnośnie do dropshippingu na Allegro w każdej chwili. Takie oprogramowanie sprawi, że ciężar prowadzenia biznesu będzie znacznie mniejszy niż w innych wypadkach.