Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak skutecznie promować firmy z branży IT?

Marketing w IT
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Marketing w IT rośnie w siłę ze względu na liczne korzyści, jakie przynosi owej branży. Nie wystarczy tylko być specjalistą w swojej dziedzinie, trzeba również pokazać tę wiedzę i umiejętności w sieci. To właśnie tam najczęściej naszych usług i produktów będą szukać potencjalni klienci. Dlatego warto pokazać się im od jak najlepszej strony.

Marketing dla IT

Sprzedając usługi lub produkty związane z IT, zdaje się być oczywistym zadbanie o stronę internetową firmy. Klienci będą poszukiwać informacji na temat najlepszych software house’ów, a pomoże im w tym wyszukiwarka Google. Google wyświetla na pierwszych miejscach te witryny, które spełniają wysokie standardy optymalizacyjne oraz contentowe.

Nie wystarczy, że strona będzie estetyczna - musi być funkcjonalna i wypełniona merytoryką. W tak specjalistycznej branży jak IT liczy się wiedza ekspercka i sposób, w jaki przedstawi się ją potencjalnym klientom. Aby treści znajdujące się na stronie były poprawne technicznie, ale również atrakcyjne wizualnie, czy informacyjnie, warto wziąć pod uwagę marketing dla IT.

Optymalizacja strony

Jednym z głównych elementów działań pozycjonujących jest SEO. Dzięki skutecznej optymalizacji strony internetowej może ona pojawiać się coraz wyżej w wynikach wyszukiwania.

Adres url strony powinien być prosty i zrozumiały. Najlepiej kiedy prezentuje dosłownie to, co znajduje się na danej podstronie. Dzięki temu nie tylko użytkownikom, ale również samym botom Google będzie łatwiej zweryfikować zawartość poszczególnych podstron. Nie są mile widziane strony, których adres nie pokrywa się z tym, co na nich opublikowano.

Aby przyciągnąć uwagę czytelnika, warto zadbać o interesujące elementy graficzne na stronie. Trzeba jednak pamiętać, że muszą być one zoptymalizowane pod względem meta tagów oraz swojej wagi. Zbyt „ciężkie” materiały będą obciążać stronę, a tym samym spowolnią proces jej ładowania. Zaletą dobrze opisanych i dobranych obrazków, filmików czy gifów jest możliwość odnalezienia witryny również przez wyszukiwania w Google Grafika. Tym samym zwiększa się szansa, że użytkownicy odwiedzą witrynę i zapoznają się z prezentowaną ofertą.

Strony, które długo się ładują, mają wysoki współczynnik odrzuceń, ponieważ wiele osób rezygnuje z pozostawania w jej obrębie. Wolą poszukać innego źródła informacji, na którego odczytanie nie będą musiały czekać więcej niż 2 sekundy.

Content marketing

Marketing w IT to także wartościowy content. Jego podstawą są odpowiednio dobrane słowa kluczowe i oryginalne treści, które będą zawierać wspomniane frazy. Publikowanie wyczerpujących tekstów eksperckich, opisów produktów oraz usług, sprawi, że w oczach klientów będziemy postrzegani jako profesjonaliści i znawcy swojej branży. Wyróżni to nas na tle innych software house’ów i firm IT, przyciągnie uwagę klientów i przekona do skorzystania z naszych usług.