Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ogłoszenie upadłości konsumenckiej, na czym polega i co Ci da?

Upadłość konsumencka
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Obecnie wiele osób traci pracę i nie ma z czego opłacać swoich kredytów. Kryzys związany ze światową pandemią koronawirusa sprawia, że mnóstwo ludzi boryka się z problemami finansowymi. Dotyczy to branż: turystycznej, transportowej, restauracyjnej i wielu, wielu innych. W związku z upadkami firm, coraz szersze grono pracowników traci swoje główne źródło utrzymania. Nie tylko przestaje posiadać pieniądze na podstawowe potrzeby, ale nie ma też skąd czerpać funduszy na spłatę pożyczek i kredytów. Zarówno konsumenckich, jak i hipotecznych. Jednak to nie jest powód do tego, aby się poddać i pogodzić z wizją sprzedaży całego majątku na licytacjach komorniczych. Można sobie poradzić, a my powiemy Ci w jaki sposób! Dowiedz się więcej!

Upadłość konsumencka – na czym polega?

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest procesem sądowym. Mogą wykorzystać to osoby, które nie mają firm, są osobami prywatnymi. Mają spore zadłużenie, z którym sobie nie radzą i są niewypłacalne. Oznacza to, że zarobki nie wystarczają na to, żeby opłacić kredyty, długi i utrzymywać się. Sąd rozpatruje każdą sprawę indywidualnie i podejmuje decyzję. Warto przy zgłaszaniu upadłości skorzystać z pomocy prawnej specjalistów, którzy poprowadzą całą sprawę.

Jak ogłosić upadłość?

Upadłość konsumencka, inaczej bankructwo, jest odbierane przez wiele osób w sposób negatywny. Wiele osób, które słyszą, że wymaga to angażowania sądu, rezygnuje. Jednak ogłoszenie upadłości sprawia, że można umorzyć część, a nawet całość długu. To sposób na wyjście z ciężkiej sytuacji dla wielu osób, które nie potrafią poradzić sobie z zadłużeniem. Ogłoszenie upadłości wymaga złożenia do sądu wniosku, który sam w sobie niczego nie zmienia. Decyzja sądu jest wiążąca i może uratować sytuację finansową. Sąd umarza dług albo jego część i ustalane zostają warunki spłaty zadłużenia.

Jak ogłosić bankructwo osoby prywatnej krok po kroku?

Już wyjaśniliśmy czym jest upadłość konsumencka. W takim razie jak ogłosić bankructwo? Jeśli chcesz zwolnić się ze zobowiązań, to musisz złożyć wniosek i wnieść opłatę w wysokości 30 złotych. Podczas rozprawy sąd będzie brał pod uwagę kwotę zadłużenia, sytuację finansową i inne okoliczności. Warto podczas całego procesu mieć wsparcie prawne. Dzięki temu będziesz wiedzieć jak się przygotować do rozprawy, jakich dokumentów użyć i jakie masz możliwości. To sposób na przejście przez tę procedurę bez stresu. Jeśli chcesz wsparcia, to wejdź na solidum.org.pl  i dowiedz się więcej.