Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pożyczka pod zastaw nieruchomości

pożyczka pod zastaw nieruchomości
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Przedsiębiorcy coraz częściej poszukują alternatywnych dla kredytów i leasingu źródeł finansowania swoich działalności. Jedną z najatrakcyjniejszych, lecz wciąż mało popularnych opcji jest bez wątpienia pożyczka pod zastaw nieruchomości. Warto dowiedzieć się więcej o tym produkcie, który charakteryzuje się sporą dostępnością i pozwala na uzyskanie pieniędzy nawet pomimo negatywnej historii kredytowej.

Czym są pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Pożyczka pod zastaw domu, mieszkania, działki czy gruntów rolnych to propozycja kierowana do osób prowadzących działalność gospodarczą bez względu na jej formę. W tym przypadku zabezpieczenie zobowiązania finansowego stanowi nieruchomość pozostająca w posiadaniu przedsiębiorcy. Zaletę takiego rodzaju kredytowania z pewnością stanowi uproszczona weryfikacja zdolności klienta, dlatego bardzo często produkt ten określa się jako pożyczkę bez BIK.

Cele, na jakie można przeznaczyć pożyczkę

Środki finansowe w ramach wsparcia pożyczką pod zastaw nieruchomości można wykorzystać na dowolny cel związany z prowadzonym biznesem, a więc:

  • zapłatę składek ZUS, podatków, innych zobowiązań wobec instytucji państwowych,
  • płatność za zaległe faktury,
  • wypłacenie pensji pracownikom,
  • zakup sprzętu i maszyn, rozbudowę parku przemysłowego,
  • inną, dowolną inwestycję w rozwój przedsiębiorstwa.

Pożyczka pod nieruchomość – kto może ja otrzymać?

Praktycznie każdy przedsiębiorca dysponujący nieruchomością w postaci domu, mieszkania, lokalu użytkowego, hali, magazynu czy gruntu, może ubiegać się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości w Smartvest. Przeszkody we wnioskowaniu o finansowanie nie stanowi negatywna historia kredytowa (określana często jako „zły BIK”), ani nawet jej całkowity brak. Także właściciele firm, które mają zaległości w płatnościach względem ZUS, urzędu skarbowego czy kontrahentów, mogą otrzymać pieniądze na uregulowanie swoich zobowiązań.

Najważniejsze zalety pożyczek pod zastaw domu

Uproszczona weryfikacja to niejedyna korzyść, jaką zapewnia pożyczka pod zastaw nieruchomości bez BIK, BIG i KRD. Do głównych benefitów, płynących z wyboru takiej formy finansowania w należą m.in.:

- możliwość otrzymania pożyczki w kwocie do 80% wartości nieruchomości,

- uruchomienie środków już w 48 godzin,

- bezpieczeństwo transakcji – umowa zawierana w obecności notariusza,

- spersonalizowane, korzystne warunki spłaty pożyczki, z możliwością przedłużenia okresu kredytowania,

- brak konieczności przedstawiania zaświadczeń z ZUS oraz US.

Minimalna i maksymalna kwota pożyczki po zastaw nieruchomości w Smartvest

Minimalna kwota kredytowania wynosi 10 000 zł. Warunki otrzymania finansowania zawsze ustalane są indywidualnie, z uwzględnieniem rodzaju i wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie zobowiązania. Na maksymalną wartość pożyczki wpływają takie czynniki jak lokalizacja domu, działki bądź magazynu, ich wartość, powierzchnia czy stan techniczny. Warto dodać, że Smartvest, w odróżnieniu od wielu podmiotów z sektora pozabankowego, kładzie zwiększony nacisk na transparentność transakcji, co gwarantuje całkowite bezpieczeństwo oferowanych pożyczek.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Smartvest.