Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


I ty możesz poprowadzić swoją księgowość!

program księgowy
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Początkującym przedsiębiorcom często wydaje się, że samodzielne prowadzenie księgowości w firmie nie jest dla nich. Bo to trudne, bo to tylko dla ludzi, którzy się na tym znają Wcale tak nie jest. Aby poradzić sobie we własnym zakresie, wystarczy zainteresować się oprogramowaniem przeznaczonym do obsługi księgowości firmy! Na początek - zejdźmy z kosztów

Na początku prowadzenia działalności chcemy minimalizować wydatki. Wiadomo, że biura rachunkowe kosztują, a za pracę księgowego także trzeba zapłacić. Prowadząc księgowość samemu oszczędzisz kilkaset złotych miesięcznie i nauczysz się nowych rzeczy!

Dlaczego program księgowy?

Wejście w księgowość bez specjalistycznych programów byłoby skomplikowane, czasochłonne i niepozbawione błędów. W programach z linii Streamsoft PCBiznes takich błędów nie popełnisz. Wszystko jest proste, przejrzyste i czytelne. Nawet dla osób, które z księgowością miały do tej pory niewiele wspólnego. Jaki to wydatek? Dla firmy jednoosobowej to koszt 95 zł netto z dożywotnią licencją i 12 miesięcznym okresem aktualizacji i wsparcia technicznego.

Jaki program wybrać?  

Warto wspomnieć o programie księgowym Ala. Streamsoft zadbał o to, aby użytkownicy nie pogubili się w morzu opcji. Programiści pomyśleli o wygodnym użytkowaniu programu. Stworzyli przyjemny i intuicyjny interfejs. Po co wybierać oprogramowanie, które jest trudne w obsłudze, skoro można postawić na sprawdzone rozwiązania?

Ala potrafi wiele

Główną funkcją oprogramowania jest prowadzenie różnych form księgowości. Wszystko jest zależne od formy opodatkowania, którą wybrałeś zakładając działalność – możesz prowadzić Podatkową Księgę Przychodów i Rozchodów oraz Ewidencję Przychodów.

Program ma także opcje związane z rozliczaniem podatku od towarów i usług. Ala pomoże Ci poprowadzić rejestr VAT, czyli ewidencji sprzedaży i zakupu. Co więcej zliczysz także wszystkie koszty, które podlegają rozliczeniu.

Oprogramowanie z Linii PCBiznes jest na bieżąco aktualizowane, a to oznacza, że z pomocą Ali można wygenerować i wysłać plik kontrolny JPK, który w tym momencie jest obowiązkowym plikiem  dla wszystkich przedsiębiorców. Warto zaznaczyć także, że oprogramowanie sprawdza się doskonale przy generowaniu, sprawdzaniu i przesyłaniu e-Deklaracji do urzędu skarbowego!

Z pomocą programu możesz rozliczyć majątek trwały. Oprogramowanie posiada także funkcję ewidencjonowania przebiegu pojazdów, która przyda się przy naliczaniu kilometrówek. Narzędzie ułatwia też kontrolę należności i zobowiązań i przypomina o konieczności zaksięgowania faktur, których nie opłaciłeś.

Cała księgowość w jednym miejscu!

Jak widzisz prowadzenie księgowości wcale nie musi być skomplikowane, ani drogie. Jeśli chcesz się przekonać jak to jest zostać swoim księgowym, możesz wypróbować Alę zupełnie za darmo, przez 60 dni.