Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Stylowe biura w centrum Warszawy

biuro do wynajęcia - Warszawa
fot. materiały prasowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Warszawa - największe i najbardziej prężnie rozwijające się miasto Polski - bez wątpienia stanowi także najlepsze miejsce do założenia własnej działalności i otwarcia ekskluzywnego biura. Będzie to bez wątpienia lokalizacja prestiżowa, przynosząca coraz większe zyski i nowych klientów, cieszących się, iż mają do czynienia z ważnym partnerem. Dlaczego jeszcze warto wynająć biuro w Warszawie?

Powierzchnia biurowa w budowie

W stolicy na każdym kroku wyrastają nowe wieżowce oraz mniejsze budynki biurowe. Oznacza to wielką szansę dla każdego, kogo interesuje biuro do wynajęcia - Warszawa bezustannie się rozwija.

Teorię tę potwierdzają statystyki. Obecnie w budowie jest ponad 790 000 m2 powierzchni biurowej, która powinna zostać ukończona w większości do 2020 roku. Warto przy tym zwrócić uwagę, iż na tę niesamowitą powierzchnię jest ogromny popyt: już ponad 40% zostało wynajętych dzięki umowom przednajmu.

Ogromne nowe powierzchnie biurowe mieszczą się przy tym w najciekawszych regionach miasta, takich jak Centrum czy szybko rozwijające się dzielnice, np. Mokotów. Oznacza to, iż decydując się na biuro w stolicy, można z łatwością uzyskać najbardziej prestiżową lokalizację dla swojej firmy, znajdującą się w atrakcyjnym biurowcu. Przykładami mogą być tak ogromne inwestycje jak The Warsaw Hub oraz Varso Place.

Największe powierzchnie biurowe

Istotną zaletą wynajęcia biura w Warszawie jest możliwość znalezienia dużej powierzchni. Deweloperzy, wiedząc o tym, ile miejsca potrzebują przedsiębiorstwa, często decydują się na zaprojektowanie ogromnych przestrzeni pod wynajem.

Przykładem mogą być spektakularne inwestycje, które miały miejsce w 2019 roku. Oddano wówczas do dyspozycji aż 162 000 m2 powierzchni biurowej. Z tego do największych należały: Wola Retro (24 500 m2), Moje Miejsce B1 (18 700 m2) oraz Generation Park Z (17 300 m2).

Warto przy tym pamiętać, iż w tych ogromnych biurowcach znajdą się między innymi obszerne przestrzenie, które mogą zostać wynajęte przez jedno przedsiębiorstwo, zapewniając mu wielką wygodę i możliwość zgromadzenia wszystkich pracowników w jednym miejscu.

Nadmienić można także, iż z największych inwestycji słyną w stolicy instytucje z sektora finansowego, w tym banki, które w 2019 roku wygenerowały aż 42% popytu na powierzchnię biurową w centrum miasta. Jeśli więc jesteś zainteresowany tak prestiżową lokalizacją w ich pobliżu - wciąż jeszcze masz szansę.

Rosnące zainteresowanie wynajmem biur

Na koniec należy zauważyć, iż bezustannie rośnie zainteresowanie wynajmem oraz kupnem powierzchni biurowych w Warszawie. Świadczy o tym całkowity popyt brutto w 2019 roku, który sięgnął 880 000 m2, co jest najlepszym wynikiem w ciągu całej historii monitorowania kwestii powierzchni biurowych w Polsce.