Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Outsourcing it - kto i kiedy powinien skorzystać z takich usług?

outsourcing IT
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Outsourcing IT to nowoczesna usługa, umożliwiająca wynajem zewnętrznej firmy, która jest w stanie efektywnie zająć się obsługą procesów informatycznych w przedsiębiorstwie. Z opcji tej korzysta coraz większa liczba przedsiębiorców, którym zależy na profesjonalnym wsparciu wykwalifikowanych specjalistów przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Kompleksowa obsługa IT dedykowana jest zarówno niewielkim, jak też dużym firmom, chcącym skupić się przede wszystkim na swojej podstawowej działalności. Dowiedz się, kto i kiedy powinien skorzystać z outsourcingu IT dla biznesu.

Zacznijmy od podstaw - czyli czym jest outsourcing IT?

Outsourcing jest pojęciem oznaczającym dosłownie używanie zewnętrznych środków do realizacji celów. Wykorzystanie zewnętrznych zasobów niesie ze sobą wiele korzyści. Opcja ta cieszy się więc coraz większą popularnością w wielu branżach. Przedsiębiorstwa korzystają z usług zewnętrznych firm księgowych, marketingowych oraz informatycznych. Dzięki temu nie trzeba inwestować środków oraz czasu w rekrutację specjalistów.

Outsourcing ceniony jest za elastyczność, ponieważ płaci się za faktycznie wykonaną pracę i zlecone usługi, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Wykorzystanie takiego rozwiązania zwalania z konieczności inwestowania w nowoczesną infrastrukturę informatyczną, która wymaga również stałego nadzoru.

Firma świadcząca usługi z zakresu outsourcingu IT dba o sprzęt, ciągłość działania i konfigurację w razie jakiejkolwiek awarii, zapewniając bezpieczeństwo danych i całodobową pomoc profesjonalistów. Korzystanie z kompleksowej obsługi IT jest sposobem na obniżenie kosztów utrzymania sprzętu, a także uniknięcie problemów związanych z awariami i niedostępnością firmowych danych.

Fachowcy dostępni w ramach outsourcingu IT to bardzo często certyfikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, których bardzo trudno zrekrutować. Korzystanie z outsourcingu dla biznesu pozwala zyskać dostęp do ekspertów będących w stanie zaproponować optymalne rozwiązania informatyczne oraz rozwiązać problemy IT, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa.

Może Cię zainteresować: Jak zadbać o bezpieczeństwo danych na firmowych komputerach?

Jakie przedsiębiorstwa powinny rozważyć skorzystanie z outsourcingu IT?

Outsourcing IT dedykowany jest szczególnie firmom, które nie chcą inwestować środków w stworzenie odrębnego działu IT. Są to zarówno niewielkie przedsiębiorstwa, którym zależy na ograniczeniu wydatków, jak też większe firmy, chcące skupić się przede wszystkim na swojej działalności.

Kompleksowa usługa IT w ramach outsourcingu dopasowywana jest do faktycznych potrzeb firm, a koszty wyliczane są na przykład na podstawie przepracowanych godzin. W ten sposób można korzystać z usług IT tylko w niezbędnym zakresie.

Ze wsparcia IT można również skorzystać w ramach uzupełniania działań wewnętrznego personelu, na przykład w sytuacji nieprzewidzianych długoterminowych nieobecności członków zespołu IT oraz zawsze wtedy, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Bardzo wiele firm decyduje się na skorzystanie z usług doradczych IT ze względu na dostęp do specjalistycznej wiedzy, między innymi z zakresu bezpieczeństwa danych.

praca przy komputerze

Dlaczego warto skorzystać z usług it firmy zewnętrznej?

Korzystanie z usług IT firmy zewnętrznej to opcja mająca wiele zalet.

1. Outsourcing ceniony jest ze względu na niskie koszty. Skorzystanie z usług zewnętrznej firmy powala zrezygnować z konieczności budowania wewnętrznego zespołu IT oraz zakupu niezbędnego sprzętu, który wymaga stałych inwestycji.

2. Outsourcing IT firmy to sposób na problemy kadrowe, gwarancja ciągłości obsługi i wsparcia fachowców 24 godziny na dobę.

3. Kompleksowa obsługa IT daje dostęp do najnowszych technologii – sprzętów, systemów, oprogramowania oraz ich aktualizacji.

4. Usługi doradcze IT obniżają ryzyko wystąpienia awarii i powstawania przestojów nimi wywołanych, co w przedsiębiorstwach może skutkować ogromnymi stratami finansowymi.

5. Outsourcing daje dostęp do wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów IT, którzy są w stanie szybko wykryć nieprawidłowości i awarie, aby infrastruktura firmy była stale dostępna i niezawodna.

Jeśli potrzebujesz outsourcingu IT dla swojego biznesu w Katowicach bądź w innych miejscowościach Górnego Śląska, sprawdź ofertę MESKOMP – firmy oferującej profesjonalną obsługę informatyczną optymalnie dostosowaną do potrzeb każdego przedsiębiorstwa