Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego własna strona internetowa, to dzisiejsze must-have każdej firmy?

własna strona internetowa
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Wydaje się, że strona internetowa to dzisiaj standard w każdej branży, jednak pomimo błyskawicznie rozwijającego się rynku e-commerce, w Polsce ponad połowa firm nadal nie posiada własnej wizytówki w internecie. Przeanalizujmy więc sytuację i sprawdźmy, dlaczego strona internetowa pomaga obu stronom — klientom i przedsiębiorstwom.

Mogłoby się wydawać, że niemal każda nowoczesna firma posiada własną stronę internetową, jednak wiele raportów i ogólne doświadczenie pokazuje, że jest inaczej. W Polsce nadal znacząca ilość firm nie posiada własnej wizytówki w internecie lub nie posiada jej w wersji mobilnej. To problem nie tylko dla klientów szukających informacji, ale problem całej gospodarki, która jest przez to mniej konkurencyjna. Znacząco ogranicza to możliwości związane z dotarciem do szerszej grupy klientów, w tym klientów z rynków globalnych. Branża e-commerce dynamicznie się rozwija, a w obecnej, wyjątkowej sytuacji szczególnie mocno zyskuje na znaczeniu. Im szybciej przeniesiemy swój biznes do sieci, tym większe korzyści odniesiemy.

E-commerce w czasach pandemii

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele firm przeżywa poważny kryzys. Najprawdopodobniej covid-19 zostanie z nami na dłużej, przez co nawyki zakupowe ogromnej części społeczeństwa drastycznie się zmienią. Przez kilka ostatnich miesięcy zakupy online są chętnie wybierane nawet przez tych, którzy wcześniej byli do nich sceptycznie nastawieni. Ponadto coraz częściej przez internet zamawiamy żywność, czy też produkty codziennego użytku np. środki czystości. Sklep internetowy stanowi pewnego rodzaju zabezpieczenie dla osób prowadzących tego typu działalność. Sytuacja związana z pandemią dynamicznie się zmienia, a więc nie warto ryzykować przestojem w firmie, który mógłby doprowadzić do utraty płynności finansowej.

Zalety posiadania strony internetowej

Przedsiębiorstwo, które nie posiada własnej strony internetowej, traci przede wszystkim na wiarygodności. Potencjalni kliencie nie mają szansy na to, aby zapoznać się z ofertą lub sprawdzić najważniejszych informacji o marce. W dobie wysokiej konkurencyjności brak aktywności w sieci może nas sporo kosztować. Biznes opierający się wyłącznie na lokalnych odbiorcach i stałych klientach nie posiada stabilnej pozycji. Nawet jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, możesz stworzyć własną witrynę lub e-sklep, i z czasem rozwijać swój nowy kanał sprzedaży.

Do najważniejszych zalet posiadania witryny firmowej oraz sklepu internetowego można zaliczyć m.in.:

  • Skuteczniejsze dotarcie do klienta — działalność w sieci pozwala nam dotrzeć do zupełnie nowej grupy odbiorców, którzy w innym przypadku najprawdopodobniej nie wiedzieliby nawet o istnieniu marki. To prosty sposób na zwiększenie poziomu sprzedaży, a tym samym zysków.
  • Możliwość przedstawienia oferty — warto wiedzieć, że nawet lokalna społeczność woli sprawdzić ofertę online np. przed udaniem się do restauracji. Z punktu widzenia klienta jest to komfortowe rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas.
  • Wygodne narzędzia sprzedaży — sklep online generuje znacznie mniejszą ilość obowiązków niż stacjonarny. Proces sprzedaży jest uproszczony do absolutnego minimum, co niesie korzyści dla obu stron transakcji. Omawiany proces odbywa się w oparciu o jasne i zrozumiałe zasady.
  • Lepszy kontakt z klientem — strona internetowa pozwala nawiązać relacje z klientami. Profesjonalna obsługa, która udziela niezbędnego wsparcia stanowi zachętę do skorzystania z oferty.

Inwestycja w długofalowe korzyści

Dlaczego więc nadal wiele firm nie posiada własnej strony? Wielu osobom wydaje się, że stworzenie własnego e-sklepu/strony firmowej to tylko dodatkowe koszta, a przecież jasne powinno być, że to inwestycja, inwestycja, która daje nieporównywalnie do kosztów zyski.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto i ile to kosztuje, po prostu skorzystaj z bezpłatnego formularza i sprawdź, ile kosztuje strona internetowa.