© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Private label – jak stworzyć markę własną chemii motoryzacyjnej?

private label
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Masz pomysł na zrewolucjonizowanie branży chemii motoryzacyjnej lub wiesz, czym możesz zaskoczyć konkurencję? Produkty marki własnej to najtańszy i najłatwiejszy sposób wejścia na rynek. Dowiedz się, jak stworzyć chemię motoryzacyjną private label i zdobywaj zadowolonych klientów.

Produkty private label – czyli jakie?

Marka własna to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym nie kalkuluje się uruchomienie własnej linii produkcyjnej, która wymaga nie tylko zainwestowania w sprzęt i zatrudnienia operatorów, ale również opracowanie procesu technologicznego oraz przeprowadzenie odpowiednich testów laboratoryjnych i technicznych. Produkcję artykułów marek własnych zleca się przedsiębiorstwem specjalizującym się w danej branży, a następnie sprzedaje pod marką swojego przedsiębiorstwa lub brandem wykreowanym na nowo.

Chemia motoryzacyjna to branża, w których produkty private label cieszą się bardzo dużą popularnością i zyskują coraz większe uznanie konsumentów.

Jak zacząć tworzyć produkty marki własnej?

Zacznij od opracowania pomysłu swojego produktu. Możesz stworzyć zupełnie nowy produkt, którego na rynku jeszcze nie ma, wejść na rynek z konkurencyjną ofertą produktu, który już na nim jest lub też zamieścić swój produkt w tym segmencie konsumentów, którzy do tej pory nie mają do niego dostępu (np. ze względu na lokalną dystrybucję lub obecność artykułu na półce cenowej premium).

Jak przebiega proces tworzenia produktów marki własnej?

W pierwszej kolejności musisz opracować swój pomysł i przedstawić go przedsiębiorstwu specjalizującemu się w produkcji artykułów z branży chemii motoryzacyjnej. Następnie po wspólnych ustaleniach ostatecznego kształtu i cech artykułu oraz analizie rynku zlecić wyprodukowanie próbek.

Próbki i testowanie

Korzystając z wiedzy i doświadczenia przedsiębiorstwa produkcyjnego, otrzymasz próbki swojego produktu, które zostaną poddane wszelkim niezbędnym testom. W zależności od ich wyników produkt może zostać skierowany do właściwej produkcji lub też możesz zdecydować o poprawie receptury lub procesu technologiczne w czasie produkcji. Produkty private label dają gwarancję wysokiej jakości, ponieważ w ich wytwarzaniu biorą udział doświadczeni specjaliści z zakresu technologii produkcyjnej i laboratoryjnej.

Sprzedawaj produkt, gdzie tylko chcesz

Na koniec pozostaje Ci obrandowanie produktów logiem swojego przedsiębiorstwa lub wykreowanie nowego brandu. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru kanałów dystrybucji, którymi mogą być na przykład: stacjonarne punkty sprzedaży, własny e-commerce, internetowe serwisy aukcyjne lub dystrybucja poprzez innych detalistów.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry