Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ile kosztuje wdrożenie systemu ERP w firmie i jak przebiega?

wdrożenie systemu ERP
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Systemy ERP w przedsiębiorstwach cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, skoro pomagają znacznie usprawnić szereg procesów w firmie. Zastanawiasz się, z czym wiąże się ich posiadanie? Jaki jest ich koszt?

W tym artykule dowiesz się: 

 • Czym są systemy ERP. 
 • Jak przebiega ich wdrożenie w firmie. 
 • Ile może Cię ono kosztować. 

Czym są systemy ERP? 

Systemy ERP (ang. Enterprise Resource Planning) to nowoczesne rozwiązania informatyczne takie, jak Dynamics 365 Business Central, wspomagające efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem. Dzięki nim można m.in.: 

 • zautomatyzować i zoptymalizować wiele procesów,  
 • sprawniej zarządzać kadrą, zasobami materiałowymi czy finansami, 
 • lepiej analizować kluczowe dla firmy procesy.  

Aby oprogramowanie odpowiadało na potrzeby przedsiębiorstwa, przed wdrożeniem oprogramowania konieczna jest wnikliwa analiza w zakresie celów, potrzeb, możliwości czy budżetu firmy. 

Jak przebiega wdrożenie systemu ERP w firmie? 

Całość prac wdrożeniowych podzielić można na 3 główne etapy: 

 1. Analiza przedwrożeniowa. 
 2. Wdrożenie 
 3. Wsparcie. 

Poszczególne usługi obejmują diagnozę, analizę, wybór sposobu wdrożenia (w chmurze lub on-prem – lokalnie, na własnym serwerze) i jego modelu (wieczysty lub abonamentowy w formie subskrypcji), prace projektowe, budowę, i testy czy szkolenia z obsługi systemu ERP, a także aktualizacje np. zakresie dostosowania do aktualnych wymagań prawnych na terenie kraju.  

Samo wdrożenie dzieli się na 3 etapy: 

 1. Wykonanie projektu. 
 2. Budowę systemu ERP. 
 3. Jego uruchomienie. 

Teraz zastanawiasz się pewnie... 

Ile kosztuje wdrożenie systemu ERP ? 

ile kosztujesystem erp dynamics 365 business central

Ostateczny koszt systemu ERP zależy od masy czynników oraz indywidualnych potrzeb i wymagań firmy. Wydatki rosną w obliczu nieprzewidzianych zmian, np. gdy po wdrożeniu lub w jego trakcie trzeba nanosić poprawki. Można ich jednak uniknąć dzięki dokładnej i wnikliwej analizie, szybciej generując zyski wynikające ze wdrożenia.  

To dlatego kluczowym okazuje się wybór partnera wdrożeniowego, który zaproponuje konkretne rozwiązania, adekwatne do celu, budżetu i możliwości firmy.  

Firma Nav24 wdraża systemy ERP od ponad 15 lat. Oferujemy gotowe rozwiązania od Microsoft, które dosotosowywuje do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw, dzięki czemu wdrożenie przebiega szybciej niż w przypadku oprogramowania budowanego od podstaw. Microsoft to również gwarant stabilności, rozwoju, skalowalności oraz bezpieczeństwa oprogramowania. 

Od 2019 roku spółka wdraża system ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central. Pomaga także firmom aktualizować oprogramowanie Microsoft Dynamics NAV. 

Źródło: https://nav24.pl/ile-kosztuje-system-erp-dynamics-365-business-central/