Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kredyt konsolidacyjny - gdzie najłatwiej dostać?

Kredyt konsolidacyjny
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Zastanawiasz się, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny? Do wyboru masz zarówno oferty bankowe, jak też rozwiązania proponowane przez firmy pozabankowe. Zanim zdecydujesz, gdzie złożyć wniosek, poznaj zasady zaciągania takich zobowiązań w różnych instytucjach. Dowiedz się również, gdzie możesz liczyć na najprostsze formalności oraz najmniejsze wymagania.

Ogólnie kredyt konsolidacyjny jest produktem finansowym, który służy do spłaty innych zobowiązań kredytowych dostępny na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny. Jeżeli na przykład masz już kilka mniejszych pożyczek, możesz je zamienić na jeden większy kredyt rozłożony na niewielkie raty i tym samym ułatwić sobie spłatę zadłużenia.

Kiedy przydaje się kredyt konsolidacyjny?

Usługa konsolidacji kredytów cieszy się dużą popularnością, ponieważ osób borykających się ze spłatą zbyt wielu zobowiązań z każdym rokiem przybywa. Do zaciągania kredytów i pożyczek zachęcały w ostatnich latach niskie stopy procentowe, a także nowoczesne usługi umożliwiające pożyczenie pieniędzy bez formalności i nawet bez wychodzenia z domu (pożyczki na dowód, przez Internet).

O ile zaciąganie pożyczekjest dzisiaj dość proste, o tyle ich spłata często potem stanowi problem. Według Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor w I kwartale 2020 roku już 2,83 mln osób miało zaległości w spłacie zobowiązań. Niestety zaleganie z ratami kredytów może prowadzić do poważnych kłopotów finansowych, szczególnie gdy dojdzie już do wypowiedzenia umów i egzekucji długów przez komornika. Aby tego uniknąć, lepiej połączyć zobowiązania w jeden kredyt konsolidacyjny, którego raty można ustalić na takiej wysokości, by były łatwiejsze do spłaty.

Gdzie można udać się po kredyt konsolidacyjny?

Zanim wyjaśnimy, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, warto przypomnieć, gdzie w ogóle można skorzystać z takiego rozwiązania.

Do banku

Produkty służące do konsolidacji zobowiązań dostępne są przede wszystkim w bankach. Wśród ofert znaleźć można kredyty konsolidacyjne gotówkowe i hipoteczne, a także pożyczki konsolidacyjne. Bankowe produkty proponowane są w dość wysokich kwotach – nawet do kilkuset tysięcy złotych. Za ich pomocą można więc spłacić nawet kredyty mieszkaniowe, a także pożyczyć dodatkową gotówkę na dowolny cel. Do zalet bankowych kredytów konsolidacyjnych należy zaliczyć także możliwość rozłożenia rat na długi okres (zwykle do 10 lat) oraz stosunkowo niski koszt zaciągnięcia zobowiązania.

Do instytucji pozabankowej

Alternatywą dla bankowych produktów są pożyczki konsolidacyjne proponowane przez instytucje pozabankowe. Zazwyczaj są to zwykłe pożyczki gotówkowe, które można przeznaczyć na  dowolny cel, również na spłatę innych zobowiązań. Są jednak dostępne także specjalne produkty przeznaczone dla osób zadłużonych. I w tym przypadku można spotkać bardzo zróżnicowane oferty. Wśród nich są zarówno bardzo proste pożyczki bez zabezpieczeń, jak i rozwiązania dla osób borykających się z długami, nawet ze spłatą komornika. W tym drugim przypadku firmy udzielające pożyczek konsolidacyjnych wymagają albo zabezpieczenia, albo przynajmniej poręczenia.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Wiele osób chcących wziąć kredyt konsolidacyjny, zastanawia się, gdzie najlepiej się po niego udać, aby bez problemu otrzymać potrzebne finansowanie. Wszystko tak naprawdę zależy od sytuacji finansowej, a także oczekiwań dotyczących zakresu formalności i warunków kredytowania.

Kredyt konsolidacyjny w banku – jakie są wymagania?

Jeżeli chcesz skorzystać z usług banku, musisz nastawić się na dość skomplikowane formalności i spore wymagania. Do złożenia wniosku na pewno będą Ci potrzebne różne dokumenty np. zaświadczenie od pracodawcy o zarobkach, czy też dokumenty dotyczące zobowiązań, jakie chcesz skonsolidować.

Pozytywne rozpatrzenie wniosku będzie zależało od Twojej zdolności kredytowej – banki dość skrupulatnie analizują ją pod kątem uzyskiwanych dochodów. Najlepiej mieć regularne zarobki z tytułu stałej umowy o pracę. Przy pracy dorywczej np. na podstawie krótkoterminowych umów cywilnoprawnych możesz mieć problem z uzyskaniem kredytu w większej wysokości. Pamiętaj również, że banki co do zasady nie udzielają kredytów nierzetelnym kredytobiorcom. Jeśli zatem masz zaległości w spłacie zobowiązań widniejące w BIK, musisz liczyć się z odrzuceniem wniosku o kredyt konsolidacyjny.

Pożyczka konsolidacyjna w instytucji pozabankowej – kto może ją otrzymać?

Firmy pożyczkowe znacznie łagodniej oceniają zdolność kredytową swoich klientów i mają nawet specjalne oferty dla osób widniejących w bazach BIK i rejestrach dłużników. Przy ubieganiu się u nich o finansowanie zwykle także można liczyć na prostsze formalności. W przypadku pożyczek w niewielkiej kwocie zazwyczaj nie trzeba nawet przedstawiać zaświadczeń o zarobkach, a wniosek wystarczy złożyć online. Jeżeli jednak chcesz dokonać konsolidacji zobowiązań o większej wartości, musisz się nastawić na dość podobne wymagania i formalności jak w bankach, łącznie z koniecznością przedstawienia zabezpieczeń.

Odpowiedź na pytanie, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, nie jest prosta. Jeżeli masz stałe dochody i nie widniejesz w bazach dłużników, masz szansę otrzymać finansowanie w banku. Zaletą skorzystania z usług bankowych jest niski koszt zaciągnięcia zobowiązania, wadą jednak dość spory zakres formalności. Jeśli natomiast nie masz dobrej zdolności kredytowej lub potrzebujesz konsolidacji ze względu na to, że już masz poważne problemy ze spłatą zobowiązań, lepiej wybierz się po pożyczkę konsolidacyjną do firmy pozabankowej. Pamiętaj jednak, że taki produkt pozabankowy będzie znacznie droższy i nie zawsze dostępny w kwocie, jakiej oczekujesz.

 

Źródło: https://direct.money.pl/artykuly/porady/nowe-dane-big-infomonitora-polacy-maja-80-mld-zl-dlugu.html