Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Rzetelna obsługa prawna w System3000

giełda wierzytelności
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Jednym z ważniejszych czynników, który pozwala firmie utrzymać płynność finansową, jest efektywne zarządzanie wierzytelnościami. To jednak nie tylko windykacja zaległych płatności poprzez dochodzenie na drodze sądowej, lecz przede wszystkim znalezienie szybkich i skutecznych narzędzi, które pozwolą zaoszczędzić czas, pieniądze i zapewnią jak najlepsze efekty, przy minimum zaangażowania. Stawiając sprawę w ten sposób, od razu widzimy, że procedury sądowe nie spełniają tych kryteriów… Pod tym względem o wiele lepiej sprawdza się giełda wierzytelności.

Podstawy prawne działania giełdy wierzytelności

Giełda długów System3000 to rejestr informacji gospodarczych, który umożliwia również zbycie długu w drodze przelewu wierzytelności, czyli cesji. Podstawę prawną stanowi tu art. 509 i następne Kodeksu cywilnego. Najprościej mówiąc, giełda długów to rejestr gromadzący informacje o długach i dłużnikach, którego działalność reguluje Kodeks cywilny, umożliwiający też wystawianie swoich wierzytelności na sprzedaż i pozwalający na zmianę wierzyciela lub dłużnika. W związku z tym nie ma przeszkód, abyś sprzedał swoje dowolne wierzytelności, które jesteś w stanie udokumentować. Mogą to być:

  • zaległe faktury,
  • alimenty,
  • nieuregulowane czynsze,
  • weksle,
  • pożyczki,
  • zaległe mandaty,
  • raty za zakupy ratalne,
  • i inne zobowiązania.

Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy mają problem z wyegzekwowaniem swoich należności od dłużnika.

Rzetelna obsługa prawna na giełdzie długów System3000

Na giełdzie długów znajduje się katalog, w którym każdy użytkownik może umieścić ofertę sprzedaży wierzytelności. Na platformie znajduje się mnóstwo wyspecjalizowanych firm i kancelarii windykacyjnych, które masowo skupują długi i skutecznie dochodzą należności we własnym zakresie. Wystarczy umieścić tam informacje o swoim dłużniku, wysokości zadłużenia, oraz kwocie, którą chcesz uzyskać za sprzedaż długu i wybrać kancelarię, która zajmie się dalej sprawą Twojej należności.

Giełda długów System3000 gwarantuje użytkownikom profesjonalne usługi z zakresu doradztwa prawnego i zapewnia ochronę prawną na każdym etapie sprzedaży wierzytelności. Dzięki współpracy z Kancelarią Radcy Prawnego PARTNER i Kancelarią Radcy Prawnego Magdaleny Bełzy - Rojkowskiej, platforma oferuje rzetelną i kompleksową pomoc w dochodzeniu roszczeń finansowych oraz doradztwo z zakresu prawa cywilnego, handlowego i gospodarczego.

Zamiast tracić czas na sali sądowej, sprzedaj dług na giełdzie, która zapewnia rzetelną obsługę prawną i szybko odzyskaj pieniądze. Jest to korzystne rozwiązanie, zwłaszcza gdy musisz zadbać o utrzymanie płynności finansowej. Sprzedaż wierzytelności zdejmuje z Ciebie obowiązek odzyskania długu. W chwili sprzedaży przenosisz dłużnika i od tamtej pory kupujący dochodzi należności we własnym zakresie. Nie musisz już upominać się o zwrot pieniędzy, wysyłać wezwań do zapłaty ani wszczynać procesu sądowego. Wystawiasz ofertę, sprzedajesz dług, odzyskujesz pieniądze i na tym Twój udział się kończy…

Dlaczego giełda długów jest lepsza od tradycyjnych procesów windykacyjnych?

Przedsiębiorstwa bardzo często wpadają w tarapaty i tracą płynność finansową, właśnie dlatego, że inna firma jest im dłużna dużą sumę pieniędzy. Jeśli z tego powodu przyszłość Twojego biznesu stoi pod znakiem zapytania, to nie ma na co czekać! Trzeba działać szybko, a przede wszystkim skutecznie.

Niestety proces windykacyjny drogą sądową nie będzie szybki. Procedury sądowe są długotrwałe, czasochłonne, stresujące i do tego bardzo kosztowne. Rozprawy mogą ciągnąć się latami, zanim więc odzyskasz pieniądze, niewiele już pomogą. Do tego czasu firma zdąży ponieść straty i zbankrutować. Co więcej, czas i zainteresowanie sądu zwykle sporo kosztuje. Przedsiębiorca, który chce tą drogą odzyskać należne mu pieniądze, często musi pokryć jeszcze wysokie koszty procesu! Jeśli więc masz problemy finansowe przez to, że ktoś inny jest Ci winien dużo pieniędzy, zanim je odzyskasz, to jeszcze trochę się wykosztujesz… Dlatego warto skorzystać ze specjalistycznych narzędzi, takich jak giełda długów System3000, która nastawiona jest na szybką pomoc przedsiębiorcom.

Artykuł powstał we współpracy z system3000.pl