© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Biznes i finanse
  • Mieszkania w hiszpańskim Alicante - inwestycja, wypoczynek i pomysł na biznes

Mieszkania w hiszpańskim Alicante - inwestycja, wypoczynek i pomysł na biznes

nieruchomości w hiszpanii
 |  Redakcja  |  Biznes i finanse

Hiszpańskie słońce od lat przyciąga turystów z całego świata poszukujących odpoczynku na piaszczystych plażach i chcących zasmakować pysznej kuchni śródziemnomorskiej. Wielu z nich postanawia zainwestować pieniądze kupując nieruchomości w Hiszpanii. Kraj ten posiada wyjątkowo przychylne obcokrajowcom prawo, pozwalające wygodnie nabywać im domy i mieszkania. Jedną z lokalizacji cieszących się dużym zainteresowaniem wśród nabywców jest Alicante – malownicze miasto na wybrzeżu Costa Blanca, będące jednym z hiszpańskich wakacyjnych rajów.

Zakup nieruchomości w Alicante to świetny sposób na wypoczynek, ale też bardzo dobra lokata kapitału. Kiedy w Polsce panuje nie kończąca się zima, możliwość wyjechania do ciepłej i słonecznej Hiszpanii to wspaniała szansa na naładowanie baterii. Posiadając mieszkanie w Alicante można wygodnie spędzać tam urlop, a w pozostałym okresie wynajmować nieruchomość czerpiąc w ten sposób zyski.

Zamek św. Barbary

Dlaczego warto kupić nieruchomość w Alicante?

Powodów, dla których warto kupić nieruchomość w Alicante jest bardzo wiele, a najważniejszym z nich jest słońce, które świeci przez około 320 dni w roku.

Alicante znane jest z czystych, piaszczystych plaż i lazurowego morza. Znajduje się tam również bardzo wiele barów, kafejek i restauracji, które czynne są przez cały rok.

Alicante oferuje bardzo wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Najmodniejsze są sporty wodne – windsurfing i katesurfing, żeglarstwo oraz nurkowanie, ale dużą popularnością cieszą się też górskie wędrówki. Miejscowość jest bardzo często wybierana przez kolarzy, zarówno amatorów, jak też profesjonalistów, którzy przyjeżdżają, aby przygotować się do zawodów.

Miasto kryje bardzo interesujące dziedzictwo historyczne w postaci Castillo de Santa Barbara – fortecy dominującej nad centrum Alicante oraz zatoką, z której rozpościerają się wspaniałe widoki. Drugą fortecą, którą warto zwiedzić jest Castillo de San Fernandoznajdująca się po przeciwnej stronie centrum miasta. Wielbiciele historii mają także do dyspozycji liczne muzea i sale wystawowe.

W Alicante można zakosztować lekkiej i aromatycznej kuchni, w której wykorzystywane są ryby i owoce morza. Smakosze docenią serwowane tam makarony, dania z ryżu oraz ciasta, desery i wino.

Niebagatelne znaczenie ma postawa i mentalność Hiszpanów, którzy emanują radością życia, są otwarci oraz towarzyscy. Celebrowanie chwil w takim gronie sprawia, że wypoczynek staje się jeszcze większą przyjemnością.    

Inwestowanie w nieruchomości w Alicante

Obecna sytuacja gospodarcza w Hiszpanii sprzyja inwestowaniu w nieruchomości w Alicante. Ceny mieszkań i domów podobne są do polskich, ale zakup daje więcej możliwości – można spędzać tam wygodnie wakacje, a w pozostałą część roku wynajmować nieruchomość turystom. Zakup nieruchomości w Hiszpanii może być sposobem na spędzenie spokojnej emerytury na gorącym wybrzeżu i wśród przyjaźnie nastawionych ludzi.

Alicante wybrzeże

Formalności związane z zakupem nieruchomości w Hiszpanii

Proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii nie różni się zbytnio od realiów polskich. Można poszukiwać ofert przez internet i po kolei je weryfikować. Może się jednak okazać, że dużą barierą będzie nieznajomość tamtejszego prawa oraz realiów.

Spełnienie marzeń o zakupie nieruchomości w Hiszpanii warto zlecić doświadczonej agencji nieruchomości, która zajmie się poszukiwaniem idealnego lokum oraz pomocą w załatwieniu wymaganych formalności.

W przypadku zakupu z pośrednikiem można również skorzystać z usług dodatkowych polegających na zarządzaniu nieruchomością, wykonywaniu remontów oraz pośredniczeniu w odprowadzaniu podatków. Dzięki temu obsługa zakupionej nieruchomości będzie dużo wygodniejsza.

Pośrednikiem specjalizującym się w wyszukiwaniu nieruchomości w hiszpańskim Alicante oraz bliskich okolicach jest firma Casaplaya, od 13 lat pośrednicząca w sprzedaży domów i mieszkań na terenie Hiszpanii.

Alicante

Kupno nieruchomości w Alicante jako sposób na biznes

Osoby kupujące nieruchomości w Alicante traktują je bardzo często jako inwestycję na wynajem i dla siebie. Dzięki temu przez lata mogą czerpać zyski z wynajmu, aby na emeryturze przeprowadzić się do swojego domu w słonecznej Hiszpanii.

Poszukując idealnego lokum na taki cel trzeba więc kierować się wygodą. Bardzo ważna będzie odległość od plaż, morza oraz restauracji. Warto zwrócić uwagę na lokalizację gabinetów lekarskich oraz sklepów. Nie można również zapominać o parkingu czy opcjach dojazdu.

Decydując się na zakup trzeba także zweryfikować plany zagospodarowania najbliższego terenu, aby nie okazało się, że marzenie o pięknym widoku z okien zostało przekreślone przez nowo powstające zabudowania.

Korzystnym rozwiązaniem jest znalezienie nieruchomości wymagającej remontu, która będzie posiadała dobrą ofertę zakupu. Wyremontowany dom lub mieszkanie można w razie potrzeby sprzedać z zyskiem, niemal natychmiast po zakończeniu prac remontowych.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry